۰ نفر

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس:

مجلس یکشنبه موضوع آلودگی هوا را بررسی می‌کند

۱۷ آذر ۱۴۰۲، ۱۴:۳۰
کد خبر: 812549
مجلس یکشنبه موضوع آلودگی هوا را بررسی می‌کند

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی مجدد موضوع آلودگی هوای کشور و اهمال دستگاه‌های مرتبط در جلسه یکشنبه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۳ دستگاه در زمینه آلودگی هوا نقش دارند که مجلس برابر وظایف نظارتی خود بر عملکرد این دستگاه‌ها و نتایج اجرای قانون نظارت می‌کند.

وی بیان کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس در جلسه یکشنبه موضوع آلودگی هوا و میزان پیشرفت عمل به قانون را با حضور همه دستگاه‌های مرتبط بررسی می‌کند.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر این که یکی از دلایل مهم آلودگی هوای تهران موضوع آتش زدن زباله‌هاست، گفت: بر اساس نظر کارشناسان زباله‌سوزی سهم قابل توجهی از منابع ثابت در آلودگی هوای تهران را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: علی رغم برخی اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های مرتبط، متاسفانه هنوز موضوع زباله‌سوزی متوقف نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به این که زباله‌سوزی خصوصا در فصول سرد سال موجب ورود حجم قابل توجهی آلودگی و مواد خطرناک و سمی به هوای پایتخت می‌شود اظهار داشت: هرچند گشت‌های شبانه دستگاه‌های مسوول در این زمینه می‌تواند پیشگیرانه باشد ولی باید این موضوع به صورت ریشه‌ای حل شود.

به گفته وی موضوع زباله‌سوزی مساله‌ای چندوجهی است که صرفاً یکی از آثار و نتایج آن ایجاد آلودگی خطرناک در تهران و کلانشهرهاست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha