۰ نفر

رئیسی: در مبارزه با فساد به هیچ کسی ‌رحم نخواهم کرد

۱۷ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۱۵
کد خبر: 812540
رئیسی: در مبارزه با فساد به هیچ کسی ‌رحم نخواهم کرد

رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت پروژه های نیمه تمام این استان گفت: اگر چه کار بسیار شده اما برای رفع مشکلات مردم، این منطقه به کار جهادی فراوان نیاز دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در اجتماع باشکوه مردم استان البرز در ‌مصلی شهر کرج با ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم این استان اظهار داشت: این لطف و احساس مردم را به حساب انقلاب، شهدا، ولایت و ... می‌گذارم و خود نیز خدمتگزاری بیش نیستم.

رئیس جمهور البرز را استانی خاص توصیف کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، ایثارگران و جانبازان و خدمتگزاران صدیق انقلاب در این استان تصریح کرد: در ۴۰ سال گذشته کارهای بزرگی در این استان صورت گرفته است و قدران همه این زحمات هستیم.

وی با اشاره به پیشرفت پروژه‌های نیمه تمام این استان تصریح کرد: اگر چه کار بسیار شده اما برای رفع مشکلات مردم، این منطقه به کار جهادی فراوان نیاز دارد. به دلیلی نزدیکی استان البرز با پایتخت، جاده‌های مواصلاتی یکی از نیازهای مهم این استان است؛ در بدو ورود به استان از طرح‌های مهم راه‌سازی بازدید کردم و از پیشرفت کار مطلع شدم؛ هرچند تا الان کار جهادی شده اما برای جاده‌های مواصلاتی، مترو و نیازهای این استان تلاش جدی‌تری نیاز است.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای من سفر به استان‌ها یک برکت وصف نشدنی دارد، ادامه داد: چهل سال پیش در سن بیست سالگی به عنوان یک جوان ماموریتی در شهرستان کرج داشتم وخاطرات بسیاری از شهرستان کرج  دیروز و البرز امروز دارم؛ چهره های مصمم انقلابی و جهادی  تلاش‌های بسیاری در این ۴۰  سال کرده‌اند، نیروهای انقلابی و جهادی در این ۴۰ سال تلاش‌های بسیاری کرده‌اند.‌

وی با بیان اینکه سفرهای استانی برای دولت سیزدهم یک امر تشریفاتی نیست حضور دولت در استان های مختلف به میزان رفع مشکلات آن مناطق بستگی دارد، گفت: تا زمانی که مشکل وجود داشته باشد خود را موظف میدانم به همه استان ها و شهر ها سفر کنم.

‌رئیسی با بیان اینکه استان البرز هنوز کاستی‌هایی دارد که در این زمینه ایجاد و توسعه راههای ارتباطی یکی از نیازهای جدی این استان است‌، به حضور خود در شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت:‌ اینکه شهرستانی با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت فاقدیک مرکز درمانی مجهز باشد،‌بسیار ناراحت کننده است و امروز انتظار ۱۲ ساله مردم این منطقه با افتتاح یک بیمارستان مجهز و توسعه یافته، به پایان رسید.

وی با بیان اینکه جوانان و مردم ما تصمیم گرفته‌اند تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کنند، گفت: گر می‌خواستیم با این تهدیدها متوقف شویم، باید در کشور رشد اقتصادی نمی داشتیم؛ امروز ما رشد اقتصادی داریم؛ دشمن می خواست تولید متوقف شود ما تولید را متوقف نکردیم؛ تولید در کشور روز به روز افزایش دارد اگر می خواستیم به تهدیدهای دشمن توجه کنیم، افزایش ۲۲ درصدی تولیدات کشاورزی در حوزه کالاهای اساسی نداشتیم.

 امروز تلاش در حوزه تولید و عرصه های مختلف با قوت ادامه داد اقتصاد مقاومتی را برای کشور یک ضرورت می دانیم اقتصادی که با تکانه ها، تکان نخورد؛ مردم ما مصممند، دولت هم خودش را خدمتگزار مردم می داند.

رئیس جمهور با بیان اینکه درصد بیکاری در این استان نسبت به سایر استان‌ها بسیار کمتر است، ادامه داد: دغدغه بیکاری در این نداریم اما مسئله مسکن بسیار مهم است و نیاز به مسکن هنوز احساس می‌شود و رفع مشکلات مسکن در دستور کار دولت قرار دارد.

رئیسی با بیان اینکه در حال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در حال ساخت است، اضافه کرد: در برخی مراکز استان‌ها مشکل تامین زمین داریم اما تاکنون ۵۲ هزار هتکار زمین تحویل مردم شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تلاش کرده تا تعهد دولت‌های گذشته در حوزه مسکن به ویژه مسکن مهر را به اتمام برساند و ‌مسکن‌ها را به مردم واگذار کند، اضافه کرد: دولت شبانه روز برای رفع مشکلات، مسائل رفاهی، اشتغال، مسکن و ... تلاش می‌کند و با وجود ظرفیت‌های فراوان در کشور هنوز جای کار بسیار داریم.

وی با اشاره به بازدید یکی از روسای جمهور از پارک علم و فناروی ایران خاطرنشان کرد: به این رئیس جمهور گفتم جوانان ما ایستاده‌اند و به تحریم‌ها اعتنایی نکردند و مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه تولید روز به روز در کشور افزایش دارد و تحریم دشمنان در این حوزه شکست خورد، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی را ضرورت می‌دانیم تا با تکانه‌های اقتصادی معیشت مردم دچار مشکل نشود.

رئیس جمهور خطاب به مدیران دولت گفت: مبادا روابط ناسالم، پارتی بازی، رشوه و ... در ادارات حاکم شود. من با مردم عهد بسته‌ام که در این دوره تلاش کنیم بسترهای فساد را از بین ببریم و به این عهد وفادارم. باید زمینه رانت، پارتی‌بازی و ... در هر کجا که باشد باید از بین برود و با خود مردم با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه مردم بدانند با هر اقدامی که زمینه بروز رانت و پارتی بازی و ناحق کردن حقی را ایجاد کند، قاطعانه برخورد خواهیم کرد، گفت: در برخورد با فساد به هیچ کسی رحم نخواهم کرد. ما با هم پیمان بستیم که یک نظام اداری عادلانه داشته باشیم و در این زمینه برای تحقق این مهم مردم را یار و یاور خود می بینیم چراکه وجود یک نظام اداری عادلانه موجب افزایش اعتماد مردم می‌شود.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مردم عزیز و بزرگوار ایران امروز نه صرفا به خود که به همسایگان و مسلمانان عالم فکر می کنند، ملتی که امروز برای رفع ظلم از مردم مظلوم فلسطین هستند؛ مردمی که امروز با همه وجود نسبت به ظلمی که به مردم فلسطین می شود، رنج می کشند، گفت: مردم عزیز، همچنانی که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما تردید نداریم؛ همچنانی که در عراق، سوریه، یمن، لبنان، منطقه، افغانستان و جای جای این منطقه شاهد شکست آمریکا بودیم در عرصه فلسطین و ایستادگی نیروهای مقاومت هم حتما آمریکا و اسرائیل شکست خواهند خورد.

وی تصریح کرد: جریان مقاومت که نیروی هوایی، دریایی و زمینی ندارد، رژیم صهیونیستی را با تمام ادعا و کمک های امریکا، زمین‌گیر کرده است.

رئیس جمهور بر پیگیری و پاسخگویی به مطالبات و درخواست های مردم تاکید کرد و افزود: در نهاد ریاست جمهوری نامه ها پیگیری خواهد شد و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. از تمام عزیزان به ویژه نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز، استاندار و تمام مدیران و نیروهای مسلح، بسیجیان و روحانیت معزز و دانشجویان عزیز که در مسیر حرکت ابراز محبت کردند و همچنین از اصحاب رسانه کمال تشکر را دارم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha