۰ نفر

هوای تهران هنوز آلوده است؟

۱۷ آذر ۱۴۰۲، ۹:۵۵
کد خبر: 812515
هوای تهران هنوز آلوده است؟

کیفیت هوای تهران همچون دیگر روزهای هفته جاری امروز؛ جمعه نیز در وضعیت نارنجی و با قرار گرفتن شاخص روی عدد ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و تنها یک نقطه از پایتخت وضعیت قرمز دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، آلودگی هوا، یک هفته‌ای است که میهمان ناخوانده تهرانی‌هاست که این روند در روز جمعه ۱۷ آذر ماه نیز ادامه دارد و کیفیت هوا اکنون در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است.

اگر چه میزان آلودگی هوا در نقاط تهران بهبود یافته و تنها یک نقطه شهرداری منطقه ۱۹ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه) است، اما پیش بینی‌های هواشناسی حکایت از این دارد که تا ساعات آینده وضعیت کیفیت هوا به شرایط قابل قبول خواهد رسید.

البته در این شرایط باز هم به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در فضای باز تردد نکرده و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۰۷ (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۷۹ روز هوای قابل قبول، ۶۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha