۲ نفر

خواص دارویی این گیاه برای قلب!

۱۶ آذر ۱۴۰۲، ۰:۰۹
کد خبر: 812287
خواص دارویی این گیاه برای قلب!

جعفری Petroselinum crispum) ) به عنوان آرام بخش، تونیک گوارشی، دیورتیک، ضدعفونی کننده دستگاه ادراری، ضد انگل، ضد درد و ضد التهاب و برای درمان آمنوره، دیسمنوره، اختلال گوارشی، فشار خون بالا، بیماری قلبی، بیماری ادراری، اوتیسم، خرناس، دیابت و همچنین بیماری های مختلف پوستی در طب سنتی و عامیانه کاربرد دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بهداشت نیوز، جعفری Petroselinum crispum) ) به عنوان آرام بخش، تونیک گوارشی، دیورتیک، ضدعفونی کننده دستگاه ادراری، ضد انگل، ضد درد و ضد التهاب و برای درمان آمنوره، دیسمنوره، اختلال گوارشی، فشار خون بالا، بیماری قلبی، بیماری ادراری، اوتیسم، خرناس، دیابت و همچنین بیماری های مختلف پوستی در طب سنتی و عامیانه کاربرد دارد.

فنل ها و فلاونوئیدها به ویژه apigenin، apiin و 6 "-Acetiylapine؛ اسانس عمدتا میریستیکین و apiol؛ و همچنین کومارین ها به عنوان ترکیبات فعال شناسایی شده در این گیاه هستند. این گیاه دارای خواص آنتی اکسیدان، هپاتواستروئید، ضد دیابت، ضد درد، اسپاسمولیتیک، ضد پلاکت، محافظ معده و سیستم گوارشی، ملین، ضد باکتری، ضد باکتری و ضد قارچ است.

    شاید مهمترین خاصیت دارویی این گیاه تاثیر آن بر سیستم گوارش باشد که به خواص ضد اسپاسم و التهاب، ملین و آرام بخش آن مربوط می باشد.
    به دلیل خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده بالا در درمان بیماریها و عفونتهای سیستم ادراری موثر می باشد.
    تاثیر آن بر آمنوره و دیسمنوره می تواند به دلیل خواص ضد پلاکت، آنتی کواگولانت، اسپاسمولیتیک، ضد درد و همچنین فعالیت استروژنیک مرتبط باشد.
    این گیاه میتواند به دلیل فعالیت استروژنی موجب سقط جنین شود.
    تاثیر آن بر سیتم قلب و عروق با اثر آن بر کاهش فشار خون بالا مربوط به آنتی بادی های هیپوتانسی، ضد پلاکتی و مکانیسم کرونوتروپیک باشد.
    اثر مفید آن در درمان هموروئید به علت وجود آنتی اکسیدانها و ترکیبات ضد التهابی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha