۰ نفر

نام این جنگنده روسیه در گینس ثبت شد + عکس

۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۲۰:۵۹
کد خبر: 812267
نام این جنگنده روسیه در گینس ثبت شد + عکس

پرتولیدترین جت جنگنده تاریخ Mikoyan-Gurevich MiG-21 است. میگ-۲۱ که برای ناتو با نام “Fishbed” شناخته می شد، جنگنده ای بهینه شده برای نبرد هوا به هوا بود اما توانایی انجام ماموریت های محدود هوا به زمین را نیز داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از روزیاتو؛ اگر می خواهید به دنبال پرتولیدترین جت جنگنده تاریخ باشید، تنها دو کشور کاندید وجود دارد: ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق.

این دو کشور در طول جنگ سرد ابرقدرت هایی بودند که بلوک های مخالف را رهبری کرده و نه تنها متحدان خود در ناتو و پیمان ورشو را مسلح و مجهز نموده بلکه کشورهای غیر متحد خود را نیز تجهیز می کردند. اگر چه کشورهایی مانند فرانسه و سوئد جنگنده های بسیار خوبی ساختند، اما نتوانستند به اندازه یک ابرقدرت برای مشتریان خارجی جذاب باشند.

پرتولیدترین جت جنگنده تاریخ Mikoyan-Gurevich MiG-21 است. میگ-۲۱ که برای ناتو با نام “Fishbed” شناخته می شد، جنگنده ای بهینه شده برای نبرد هوا به هوا بود اما توانایی انجام ماموریت های محدود هوا به زمین را نیز داشت. این جت بسیار صیقلی و به شکل دارت بود با بال های کوتاه و کلفت و ورودی هوای موتور که در دماغه داشت. این جنگنده می توانست به سرعت حداکثری ماخ ۲ برسد و چهار موشک هوا به هوای کوتاه برد و مادون قرمز را حمل کند.

نام این جنگنده روسیه در گینس ثبت شد + عکس

بر اساس دقیق ترین آمار موجود، اتحاد جماهیر شوروی دست کم ۱۰،۱۵۸ فروند میگ -۲۱ ساخت که آن را به پرتولیدترین جنگنده دوران پس از جنگ جهانی دوم تبدیل کرد. میگ -۲۱ همچنین به طور رسمی توسط کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان پرتولیدترین هواپیماهای جت نظامی شناخته می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha