۰ نفر

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم:

مازوت‌سوزی عامل آلودگی هوای تهران نیست

۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۱۰:۱۶
کد خبر: 812147
مازوت‌سوزی عامل آلودگی هوای تهران نیست

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مطالبی مبنی بر اینکه علت آلودگی هوای تهران مازوت‌سوزی است، مطرح شد که نادرست است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، صبح امروز خبرنگاران حوزه محیط زیست در بازدیدی حضوری از نیروگاه‌های تهران از عدم مازوت‌سوزی در این نیروگاه‌ها اطمینان حاصل کردند.

در نشستی که پیش از این بازدید میدانی انجام شد، داریوش گلعلیزاده؛ رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: مطالبی مبنی بر اینکه علت آلودگی هوای تهران مازوت‌سوزی است، مطرح شد که نادرست است. مخزن مازوت نیروگاه بعثت از سال ۱۳۹۱ با حکم قضایی مخزن مازوتش پلمب است؛ البته اگر هم پلمب نبود، بازهم به این دلیل که این نیروگاه داخل شهر است، مازوت استفاده نمی‌شد.

وی با بیان اینکه اگر مازوت مصرف شود، رد آن به خوبی قابل مشاهده است، ادامه داد: نیروگاه منتظرالقائم کرج هم تاکنون صرفا گاز مصرف کرده و به هیچ وجه مازوت مصرف نکرده و نخواهد کرد.

رئیس مرکزملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در اصفهان هم دو نیروگاه داریم که امسال مازوت‌سوزی نداشته‌اند. نیروگاه شازند استان مرکزی هم مازوت مصرف نکرده است.

گلعلیزاده گفت: نیروگاه‌ها عامل آلودگی هوای ما نیستند و هر سال زمانی که با وارونگی دما مواجه می‌شویم، شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha