۱ نفر

آیت‌الله صدیقی:

امر به معروف خشونت، یقه‌گیری و مچ گرفتن نیست

۱۴ آذر ۱۴۰۲، ۲۱:۳۲
کد خبر: 812062
امر به معروف خشونت، یقه‌گیری و مچ گرفتن نیست

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر در نشست نخستین «جشنواره معروف» گفت: امر به معروف خشونت، یقه‌گیری و مچ گرفتن نیست بلکه یک ایجاد انرژی عمومی و فراخوان جمعی برای همه است، از این رو هنرمندان باید در امر به معرف و نهی از منکر جریان‌ساز باشند تا آحاد جامعه خود را در این مسیر ببینند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آیت‌الله کاظم صدیقی- رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر- بعداظهر امروز سه‌شنبه (۱۴آذرماه) در نشست نخستین «جشنوراه ملی معروف» که در محل ستاد امر به معرزوف و نهی از منکر برگزار شد، با بیان اینکه یکی از توقعات از جامعه هنری این است که مسائل اسلامی را در جامعه پویا و به سمت تعالی پیش ببرند، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) یک الگو و پرچمدار و فرمانده در جبهه جنگ نرم و آموزگار عملی است که توانست صدای مظلومیت حضرت علی(ع) را به تمام اعصار برساند.

وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) بلندگوی دین و آوای عدالت بود و هنرمندان واقعی باید این صدای عدالت را منعکس کنند و تحکیم حکومت پاکان و نیکان در اذهان و قلوب باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر یادآور شد: در قالب هنر و رسانه آوایی بلندتر از حضرت زهرا(س) نداریم، حضرت در سخت‌ترین شرایط و خفقان اوضاع در مسجد حضور و خطبه‌ای را خواندند که از نظر هنر و زیبایی بی‌نظیر است که هم جنبه عرفانی و هم جنبه هنری دارد.

صدیقی بیان کرد: حضرت زهرا (س) در فضایی که تنها بود از تمام گذشته‌های حضرت علی(ع) یک تابلوی جامعی ارائه دادند؛ برای نشان دادن هر گوشه خطبه این بانو نیازمند است که از هنرهای به روز بهره ببریم تا بتوانیم زیبایی آن را نشان مردم و جهانیان بدهیم.

وی افزود: حضرت زهرا(س) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر می‌فرمایند «امر به معروف ‌ونهی از منکر از بالاترین اعمال است»، بنابراین امر به معروف و نهی از منکر یک منفعت به نفع عامه مردم و فرهنگ‌ساز است زیرا عامه مردم بدون ایجاد یک جریان نمی‌توانند به سعادت برسند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: تمام مردم جامعه باید در صعود و سقوط همراه هم باشند، هیچگاه سخنان ائمه نژادی نبود و فریاد حضرت زهرا (س) برای تمام بشریت و برای نژاد تببین و ضرورت یک شبکه انسانی بود که همه در سود و ضرر یکدیگر شریک باشند.

صدیقی ابراز کرد: امت وقتی امت است که مقصد و هدف روشنی دارد و یک انسان شایسته از متن جامعه افراد را به قله می‌رساند، از این رو باید همراه و تأمین‌کننده منافع یکدیگر باشیم زیرا بدون وحدت و اتحاد در مسائل عمومی با تفرقه، ضعف و ناتوانی روبه‌رو می‌شویم.

وی اضافه کرد: قوه عاقله جامعه عبارت از امام جامعه است، مردم باید در صحنه و این احساس مسئولیت را داشته باشند. هنر دین‌داری و فطرت باید در جامعه باشد. از این رو هنرمندان باید در امر به معرف و نهی از منکر جریان‌ساز باشند تا آحاد جامعه خود را در این مسیر ببینند. این فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی در قالب هنر می‌تواند خود را نشان دهد، امر به معروف فرا جناحی و فرا دینی است و همه باید ایثارگر باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: امر به معروف خشونت، یقه‌گیری و مچ گرفتن نیست بلکه یک ایجاد انرژی عمومی و فراخوان جمعی برای همه است، امر به معروف یه موتور و قوه عاقله برای مردم است.

صدیقی در پایان گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید فطری و عقل پسند باشد. در جامعه باید نقشه راه داشته باشیم و از بهترین محتواها بهره ببریم که در هر ترازی خروجی آن ارزیابی شود که آیا توانسته افکار جوانان و توده مردم را جذب کند، در واقع امر به معروف یه اهرم برای ایجاد خانواده الهی است که در حرکت عمومی جامعه باید این امر را ببنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha