۰ نفر

مدارس ابتدایی اراک فردا سه‌شنبه غیرحضوری شدند

۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۲۱:۵۸
کد خبر: 811859
مدارس ابتدایی اراک فردا سه‌شنبه غیرحضوری شدند

فردا سه‌شنبه، ۱۴ آذرماه، به دلیل آلودگی هوا مدارس مقطع ابتدایی اراک غیر حضوری و مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها تعطیل شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعیه شماره ۳ کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی، با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در خصوص پایداری آلودگی هوا، وضعیت فعالیت مدارس شهر اراک و سایر محدودیت‌ها در روز سه شنبه ۱۴ آذر ماه به شرح زیر اعلام شد:

مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهر اراک تعطیل خواهند بود و کلاس‌های درس دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهر در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری تشکیل می‌شود و بر این اساس مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز ملزم هستند با درخواست مرخصی مادران این گروه موافقت کنند.

سایر دانش آموزان مقطع متوسطه که دارای پرونده پزشکی درخصوص بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی و ریوی هستند می‌توانند ضمن هماهنگی با مدرسه در کلاس درس حاضر نشوند.

فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی شهر اراک که دارای سابقه قبلی و تأیید شده بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی، ریوی و... هستند و همچنین کلیه مادران باردار شاغل به صورت دورکاری اعلام می‌شود و این کارکنان با هماهنگی مدیر مربوطه، مجاز به عدم حضور در محل کار هستند.

در این اطلاعیه ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، استفاده از ماسک و مصرف مایعات، میوه و سبزیجات به‌منظور کاهش اثرات سوء آلودگی هوا توصیه شده است،
همچنین برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، تشدید شده و اعمال قانون لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پرتردد شهر اراک مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام می‌کنند.

فعالیت تمامی کوره‌های آجرپزی، معادن، کارگاه‌های عمرانی دارای گرد و خاک و واحدهای تولیدی آلاینده مجاور شهر اراک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات محیط زیست و صمت ملزم به نظارت بر اجرای مصوبات کارگروه هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهر اراک اعم از مدارس و ورزشگاه‌ها ممنوع است و ادارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان ملزم هستند با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را در خصوص رعایت ممنوعیت‌ها اعمال کنند، همچنین تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت شهر اراک در آماده‌باش کامل قرار می‌گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha