۰ نفر

دستگیری عامل کلاهبرداری از دانشجویان با ترفند فروش مقاله

۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۱۸:۵۳
کد خبر: 811836
دستگیری عامل کلاهبرداری از دانشجویان با ترفند فروش مقاله

فردی که با درج آگهی جعلی فروش مقاله آماده در یکی از شبکه‌های اجتماعی از دانشجویان کلاهبرداری می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر اینکه در یکی از شبکه‌های اجتماعی از وی کلاهبرداری شده است، بررسی این موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: در تحقیق صورت گرفته مشخص شد شاکی پس از مشاهده آگهی فروش انواع مقاله آماده در یکی از شبکه‌های اجتماعی با شخص آگهی‌دهنده تماس برقرار و درخواست خرید مقاله می‌کند و فروشنده نیز از او می‌خواهد تا مبلغی را به حسابش بپردازد، اما پس از دریافت مبلغ، دیگر پاسخگوی تماس‌ها نبوده و آگهی خود را نیز حذف کرده است.

او با بیان اینکه در این پرونده ۱۰ شاکی دیگر نیز شناسایی شدند، گفت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی و جستجو در فضای سایبری، سرانجام این فرد شیاد شناسایی، دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد.

سرهنگ مرتضوی  اعلام کرد: هموطنان در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مِجرمانه در فضای مجازی می‌توانند گزارش‌های خود را در قسمت مرکز فوریت‌های سایبری سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا با تماس از طریق شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha