۵ نفر

حمله موشکی به ناوشکن آمریکا در دریای سرخ

۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۲۰:۴۲
کد خبر: 811657
حمله موشکی به ناوشکن آمریکا در دریای سرخ

یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه خبر داد که ناوشکن کارنی هنگام عبور از دریای سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، یک مقام وزارت دفاع آمریکا روز یکشنبه به شبکه خبری الجزیره خبر داد که ناوشکن آمریکایی کارنی هنگام عبور از دریای سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته است.

وی همچنین افزود که تعدادی کشتی دیگر نیز در دریای سرخ هدف حملات قرار گرفته است.

این مقام پنتاگون گفت که حمله پهپادی و موشکی به ناوشکن کارنی تلفات یا خسارت‌های مادی به همراه نداشته است.

وی مدعی شد که ناوشکن کارنی در حال پاسخگویی به پیام کمک یک کشتی تجاری در دریای سرخ بوده که هدف این حملات قرار گرفته اما توانست با موشک‌ها و پهپادها مقابله کند.

مقام‌های یمنی تاکنون اظهارنظری درباره ادعای پنتاگون مبنی بر حمله پهپادی و موشکی به این ناوشکن انجام نداده و این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

اوایل آذر ماه بود که سازمان تروریستی «سنتکام» (ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا)  اعلام کرد که تعدادی از پهپادهای تهاجمی را در دریای سرخ که از مبدا یمن به پرواز درآمده بودند، ساقط کرد.

مقام‌های انصارالله و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار در محاصره غزه، ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند.

یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام «گلکسی لیدر» را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد. نیروی دریایی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «به عملیات‌های نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوزها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد».

نیروی دریایی یمن افزود: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha