۰ نفر

میگوی صادراتی ایران به چین آلوده بود؟

۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۳۹
کد خبر: 811561
میگوی صادراتی ایران به چین آلوده بود؟

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهربا تکذیب برگشت میگوی صادراتی این استان به دلیل آلودگی به پساب گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن میگوی تولید استان بوشهر صادر و هیچگونه مرجوعی از چین یا سایر کشورها نداشته‌ایم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مهدی تنگستانی مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با تکذیب  برگشت میگوی صادراتی این استان از چین به دلیل آلودگی به پساب اظهار داشت: کل میگوی صادراتی به چین یا دیگر کشورها،  براساس دستور العمل‌های بهداشتی آنها تولید و صادر می‌شود و دارای کد شناسایی است.

وی با بیان اینکه عمده میگوی کشور در این استان تولید و صادر می‌شود، افزود: از ابتدای سال  جاری تا به امروز  ۱۱ هزار و ۴۰۰ تن میگوی تولید استان بوشهر صادر و هیچگونه مرجوعی از چین یا سایر کشورها نداشته‌ایم.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر با بیان اینکه  از نظر عملی وجود آلودگی فاضلاب در میگوی امکان پذیر نیست ، ادامه داد: مزارع پروش میگوی ما نیز دستگاه‌های پیشرفته‌ای دارند و خود میگو به شدت به آلودگی حساس بوده و در صورت وجود آلودگی از دست می رود.

وی تصریح کرد: مزارع میگو پرورشی با کانال‌های فاضلابی که به دریا می ریزد، فاصله زیادی دارند و آلودگی منتقل نمی‌شود.

تنگستانی اظهار داشت: در تمام مزارع پرورش میگو دکتر دامپزشک وجود دارد و بررسی‌های بالینی را انجام می‌دهند و در تمام مراحل تولید تا فرآوری و بسته‌بندی و نگهداری برای صادرات نظارت دارند.

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر ادامه داد: این اقدامات برای عرضه میگو در بازار داخلی نیز انجام می‌شود و بعد از صدور گواهی حمل، اجازه خروج از مزرعه و فروش در بازار داده می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
    0 0
    چرا فاصل آبها به دریا می ریزد؟! سواحل دریا آلوده نمیشود؟ماهی ها و میگو های دریایی آلوده نمی شوند و درنهایت این آلودگی به سلامت انسانها صدمه نمی زند