۰ نفر

به گزارش سرویس مواد غذایی اقتصادآنلاین؛

قیمت گوجه فرنگی کی آرام می‌گیرد؟ + لیست قیمت انواع رب گوجه فرنگی

۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۰
کد خبر: 811511
قیمت گوجه فرنگی کی آرام می‌گیرد؟ + لیست قیمت انواع رب گوجه فرنگی

در این مطلب به بررسی قیمت انواع رب گوجه فرنگی می پردازیم.

 اقتصاد آنلاین- فائزه امین پویا؛ مسئولان وزارت جهاد کشاورزی عنوان می‌کنند، بارندگی عرضه گوجه فرنگی را کاهش داده اما پیش بینی می‌شود تا دو هفته آینده بازار عرضه و تقاضا متناسب شده و نرخ گوجه فرنگی کاهش پیدا کند.

 بازار برخی محصولات کشاورزی در چند روز اخیر دچار نوسان قیمتی بود. هر سال در چنین مقطع زمانی شاهد کاهش عرضه در بازار محصولاتی مانند گوجه فرنگی در بازار هستیم. در حالی که ابتدای آذر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بین ۲۱ تا ۳۲ هزار تومان متغیر بود در دو هفته اخیر نرخ این محصول به حدود ۴۰ هزار تومان رسیده است.

مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص عنوان می‌کنند بارندگی عرضه گوجه فرنگی را کاهش داده اما پیش بینی می‌شود تا دو هفته آینده بازار عرضه و تقاضا متناسب شود و نرخ گوجه فرنگی به ثبات برسد. به طور قطع در ادامه شاهد کاهش قیمت این محصول خواهیم بود.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در وزارت جهاد کشاورزی، گوجه فرنگی مورد نیاز بازار در این مقطع زمانی، به وسیله محصولات استان‌های بوشهر و خوزستان (شهرستان بهبهان) تأمین خواهد شد و در ادامه به مرور محصولات دو استان فارس و سیستان و بلوچستان نیز وارد بازار می‌شود.

ضرورت روزآمدی در تولید و حمل بار

در ادامه اسداله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی نیز درباره وضعیت موجود بازار گوجه فرنگی به مهر گفت: افزایش قیمت گوجه فرنگی مربوط به جابه‌جایی فصلی نبوده و هر سال در بازار گوجه فرنگی شاهد افزایش قیمت در این بازه زمانی هستیم که البته زودگذر است.

وی افزود: پوشش بازار در این دوره پیش بینی شده و زمین‌هایی برای کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است؛ اما بارش باران و نامساعد شدن هوا در چند روز گذشته سبب شده تا چیدن محصول و حمل بار به مرکز با مشکلاتی همراه باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در پاسخ به این پرسش که چقدر زمان نیاز است تا قیمت گوجه فرنگی کاهش پیدا کند، عنوان کرد: وضعیت هوا تا چند روز آینده مشخص می‌کند تا محصولات کشاورزان جنوبی چه زمانی به مرکز می‌رسد. در حال حاضر محصولات گلخانه‌ای در کنار محصولات بوته‌ای در بازار قابل خرید است اما برای رفع این مشکل در این مقطع زمانی لازم است تا به لحاظ فناوری تجهیزات تولید و حمل بار به روز شود.

قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی در بازار روز برای امروز اعلام شد که بر اساس آن قیمت کنسرو رب گوجه فرنگی شاهسوند ۸۰۰ گرمی مبلغ ۴۵ هزار ۹۰۰ تومان است.

 
قیمت انواع رب گوجه فرنگی
نوع نام محصول مقدار قیمت / تومان
رب خانگی و ارگانیک رب گوجه فرنگی خانگی یک کیلوگرم ۱۰۵,۶۰۰
رب گوجه فرنگی ارگانیک پخت تیر۱۴۰۲ ۹۰,۰۰۰
رب گوجه فرنگی خالص خانگی بدون افزودنی ۶۴,۰۰۰
کنسرو رب گوجه فرنگی اسمیف ۸۰۰ گرم
 
۵۴,۹۰۰
شاهسوند ۴۵,۰۰۰
طبیعت ۷۰۰ گرم
۴۹,۹۰۰
دریان دشت ۱۵۵۰ گرم ۱۱۰,۰۰۰

برای مطالعه بیشتر درباره قیمت انواع مواد غذایی در بازار روز می توانید به سرویس"مواد غذایی" اقتصاد آنلاین مراجعه کنید توجه داشته باشید این قیمت ها از فروشگاه های آنلاین استخراج شده اند و اقتصاد آنلاین دخل و تصرفی در قیمت ها ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha