۰ نفر

مازوت تکذیب شد؛ از آلودگی لذت ببرید!

۱۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۱۰
کد خبر: 811095
مازوت تکذیب شد؛ از آلودگی لذت ببرید!

مثل هر پاییز دیگری، آلودگی هوای تهران و کلان شهرها این هفته هم سوژه رسانه‌ها بود؛ سوژه‌ای که گرچه از نظر اهمیت داغ و مهم است، اما آنقدر تکراری شده که رسانه از گفتنش و مخاطب از شنیدنش خسته شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، بعد از بالا گرفتن اخبار ضد و نقیض درباره علت حجم بالای آلودگی هوا، «سوده نجفی» عضو شورای شهر تهران این هفته افشاگری کرد و گفت: «شهروندان بدانند که یکی از دلایل آلودگی هوای شهر تهران در ۶ ماه دوم سال، مازوت سوزی و مواردی اینگونه است.»

این اظهارات نجفی موج دیگری در رسانه‌ها به راه انداخت تا به افکار عمومی پاسخ داده شود که مازوت چیست و مازوت سوزی کدام است. چیزی نگذشت که مثل همیشه قاطع‌ترین راه برای حل مسئله انتخاب شد و مسئولان یکی پس از دیگری همه چیز را تکذیب کردند. مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که مازوت‌سوزی در تهران نداریم و بنزین و نفت‌گاز توزیعی در تهران و کلانشهرها استاندارد است.

او تاکید کرد که به هیچ عنوان سوخت مازوت در نیروگاه‌های تهران و البرز مصرف نمی‌شود و وزارت نفت در این باره به تکالیف قانونی خود عمل کرده است. در بخشی از اظهارات او آمده است: «مقدار تولید نفت‌گاز یورو در کشور به مقدار کافی است و حتی مازاد بر نیاز بخش حمل‌ونقل و کلانشهرها نیز تولید و توزیع می‌شود.»

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بهره‌برداری تولید شرکت برق حرارتی نیز خط تکذیب‌ها را ادامه داد و گفت: «امروز دیگر زمانی نیست که هر کسی بتواند حرف بدون سند بزند. عضو شورای شهر بر اساس کدام داده‌ای درباره مازوت سوزی نیروگاه‌ها اظهار نظر کرده است، در حالی که متولی سوخت کشور دو تا سه ارگان بیشتر نیستند.»

وی ادعای نجفی را اینگونه زیر سوال برد: «این اظهار نظر بر اساس کدام اطلاعات انجام شده و کدامیک از سه نهاد ذکر شده این اطلاعات را در اختیار وی قرار داده است؟ در حالی که نیروگاه‌های تهران نزدیک به ۱۰ سال است که حتی یک لیتر مازوت هم دریافت نکرده‌اند. مازوت‌سوزی آن‌ها را قویاً تکذیب می‌کنیم.» با همه این‌ها علت آلودگی تکذیب می‌شود، اما شرایط آلودگی کماکان پابرجاست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha