۰ نفر

راه‌آهن اردبیل - میانه ماه آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود

۱۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۰:۱۵
کد خبر: 811092
راه‌آهن اردبیل - میانه ماه آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: تنها ۲۵ کیلومتر ریل‌گذاری راه‌آهن اردبیل – میانه باقی مانده و قرار است ماه آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه در نشست مطالبه‌گران جامعه اسلامی اصناف و بازاریان در اردبیل، اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه قرار است ۲ درصد منابع درآمدی نفت به مناطق محروم و یک درصد به مناطق نفت خیز کشور اختصاص پیدا کند تا شاهد رشد و توسعه همه‌جانبه باشیم.

وی ادامه داد: از محل تهاتر نفت قرار است یک هزار میلیارد تومان به استان اردبیل اختصاص پیدا کند که تاکنون ریالی از این مبلغ تأمین نشده که از این رقم ۲۵۰ میلیارد تومان برای راه آهن و مابقی نیز برای توسعه بزرگراه‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین این منابع ربطی به نمایندگان ندارد بلکه با تلاش استاندار اردبیل و عنایت دولت سیزدهم قرار است این اعتبارات به ۲ استان کشور اختصاص یابد که اردبیل جز این مناطق است.

موسوی از سفر وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اردبیل خبر داد و افزود: در این سفر قرار است ضرغامی از مناطق گردشگری نیر، نمین و اردبیل بازدید کرده و نسبت به تأمین اعتبارات برای توسعه بولاغلار، فندقلو و مجموعه‌های تاریخی و گردشگری اردبیل تزریق اعتبار را انجام دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا ماندگاری مسافر را در استان از یک تا ۲ روز به بیش از سه روز افزایش دهیم که این خود مبنای تولید ثروت خواهد بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما با افزایش سن بازنشستگی مخالف بوده و به هیچ وجه راضی به افزایش سن بازنشستگی و همچنین سوابق کاری شاغلان نیستیم و قرار شد در این زمینه بازنگری انجام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هنوز لایحه بودجه ۱۴۰۳ تقدیم مجلس نشده، ولی در زمان بررسی بودجه تلاش خواهیم کرد تا افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان متناسب با تورم محاسبه و در نظر گرفته شود.

موسوی در ادامه سخنان خود یادآور شد: اینکه گفته می‌شود افزایش حقوق در سال آینده ۱۸ و ۲۰ درصد تعیین شده، مورد قبول مجلس نیست و قطعا در این زمینه در کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های تخصصی مباحثی جدی خواهیم داشت تا به تناسب وضعیت تورمی کشور افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان انجام شود.

وی تصریح کرد: بنده موافق بازنشستگی در سن ۳۰ سال خدمت هستم چرا که این امر فضای خوبی را برای بیکاران مهیا می‌کند تا بتوانند استخدام شوند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مجلس به عنوان ریل‌گذار و وضع‌کننده قوانین و ناظر بر حسن اجرای آن یاد کرد و گفت: برنامه پنجم توسعه بعد از ماه‌ها بحث و بررسی به تصویب نهایی رسید که در یکی از بندهای آن به مولدسازی تاکید شده است.

موسوی در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان افزود: در مدت سه سال این همسان‌سازی اجرا می‌شود که سال آینده ۴۰ درصد، سال ۱۴۰۴، ۳۰ درصد و سال ۱۴۰۵ نیز ۲۰ درصد حقوق بازنشستگان افزایش پیدا می‌کند تا ۹۰ درصد دریافتی شاغلان بتوانند منابع درآمدی داشته باشند.

وی از تسری یافتن قانون برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم در حوزه ایثارگران و حمایت از خانواده‌های آن‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: قرار است تبدیل وضعیت این نیروها و استفاده از سهمیه استخدامی و کنکور برای جانبازان، ایثارگران و رزمندگان با خدمت ۶ ماه و خانواده‌های شهدا انجام شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی نیز اضافه کرد: رئیس سازمان استخدامی کشور معتقد است تمامی نیروها باید فرآیند استخدامی را طی کرده و تبدیل وضعیت شوند.

وی به قدرت‌نمایی کشورمان در عرصه نظامی و دستاوردهای عظیم در این بخش اشاره کرد و ادامه داد: باید برای حل مشکلات اقتصادی کشور به نخبگان میدان داده شده و از جلوی پای آن‌ها موانع یکی پس از دیگری برداشته شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد استخدام بانک مرکزی و حل مشکل ناترازی بانک‌ها به عنوان عنصر اصلی تورم تصریح کرد: در کنار استقلال بانک مرکزی، تلاش بر این است تا با جلوگیری از تزریق نقدینگی تورم مهار شده و تبعات منفی آن نیز به حداقل برسد.

موسوی گفت: در برنامه هفتم ارزش افزوده واردات دستگاه‌های کارخانجات و واحدهای تولیدی از چهار درصد به یک درصد کاهش یافت و در کنار آن اعمال مالیات بر خانه‌های خالی و خودروهای لوکس از مصوبات کمیسیون اقتصادی مجلس بوده است.

وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش همچنان معلمان ما با نارسایی‌ها و نارضایتی‌هایی روبه‌رو هستند که ضرورت دارد با حل این آسیب‌ها، زمینه رضایتمندی را در نظام تعلیم و تربیت فراهم کنیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در بحث اجرای رتبه‌بندی و ترمیم حقوق معلمان توجه جدی در دولت سیزدهم در کنار بازنشستگان انجام شده و یا در مرحله اجرا است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با رد شایعاتی در دخالت خود در عزل و نصب‌ها یادآور شد: نه تنها در عزل و نصب‌ها دخالت نکردم بلکه سعی داشتم تا آموزش و پرورش و آموزش عالی را در استان از آسیب سیاسی بودن و عزل و نصب‌های خارج از قواره صیانت کنم.

موسوی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اگر آموزش و پرورش از ضعف مدیریت رنج می‌برد، بهتر است هر چه سریعتر این ضعف برطرف شده و دود آن به چشم فرهنگیان و بازنشستگان نرود.

وی گفت: بنده برخلاف عده‌ای که با سیاسی بازی و مسائل پشت پرده در عزل و نصب‌ها دخالت می‌کنند، هیچ دخالتی را در انتصابات نداشتم و به فرمایش مقام معظم رهبری به شایستگی عمل کردم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به پیشرفت پروژه راه آهن اردبیل تا ۹۶ درصد اشاره کرد و افزود: تنها ۲۵ کیلومتر ریل گذاری پروژه باقی مانده و قرار است ماه آینده با حضور رییس جمهور راه آهن اردبیل – میانه افتتاح شود.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مردم استان اردبیل بعد از ۲۰ سال صدای سوت قطار را خواهند شنید و اگر این امر اتفاق نیفتد، ضعف از پیمانکارانی است که تابع نظر عده‌ای بوده و سعی می‌کنند در روند تکمیل آن خللی ایجاد کنند.

وی ضرور ت اتصال راه آهن اردبیل – میانه را به منطقه مغان و ترانزیت پنج میلیون تن محصولات کشاورزی را از طریق خط ریلی یادآور شد و اضافه کرد: در دولت گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان و در این دولت بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب برای راه آهن اردبیل دریافت کردیم و این پروژه در سال‌جاری ۷۲۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب دارد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای اجرای بزرگراه اردبیل – سرچم بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان در ماه‌های اخیر منابع دریافت کردیم و بدون شوی تبلیغاتی سعی کردیم تا با افزایش منابع تزریقی تکمیل این پروژه‌ها را انجام دهیم.

موسوی در ادامه سخنان خود یادآور شد: در کنار افزایش ظرفیت گازرسانی به چلوند، بنده پیشنهاد کردم تا از خط انتقال اتیلن غرب کشور خطی برای این استان جدا شده و اهالی این استان از توسعه صنایع پایین دست صنعت نفت به ویژه پتروشیمی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: برای توسعه راه‌های شهری و روستایی شبکه فاضلاب شهر اردبیل و نمین و دیگر حوزه‌ها منابع اعتباری خوبی تأمین شده و همواره سعی کردیم تا صادقانه با مردم سخن گفته و اجرای پروژه‌ها را انجام دهیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس احداث مدرسه در شهرک‌های پرجمعیت را از ضرورت‌ها اعلام کرد و گفت: با تأمین زمین از سوی شهرداری امیدواریم مسئولان استان در اجرایی کردن این پروژه و تکمیل دارالفنون نیز تلاشی جدی انجام دهند.

موسوی در مورد تحولات مدیریتی در ورزش و جوانان افزود: بنده در این مورد دخالتی نداشتم و بهتر است سؤال را از افرادی بپرسید که در این حوزه دخیل بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha