۱ نفر

خبر خوش از بازار مسکن تهران / قیمت خانه در ۶ منطقه کاهش یافت

۱۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۳۸
کد خبر: 811076
خبر خوش از بازار مسکن تهران / قیمت خانه در ۶ منطقه کاهش یافت

بر اساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن، قیمت مسکن طی آبان‌ماه ۱۴۰۲ در ۶ منطقه شهر تهران نسبت به ماه پیش از آن (مهرماه)کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بررسی گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن طی آبان‌ماه امسال و مقایسه آن با مهرماه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد متوسط قیمت مسکن در ۶ منطقه تهران کاهش یافته است.

بر این اساس بیشترین کاهش قیمت مربوط به منطقه یک با حدود ۱۴ میلیون تومان است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه طی ماه گذشته ۱۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود. این در حالی است که متوسط قیمت منطقه مذکور در مهرماه امسال ۱۴۸ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بود.

در منطقه ۴ نیز قیمت مسکن روند کاهشی داشته است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه طی ماه گذشته ۸۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت حدود ۸۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مهرماه حدود ۶ میلیون تومان کاهش یافته است.

در منطقه ۱۲ نیز کاهش قیمت حدود ۴ میلیون تومانی ثبت شده است. در مهرماه امسال متوسط قیمت مسکن در این منطقه حدود ۵۱ میلیون تومان بود که طی آبان‌ماه به حدود ۴۶.۹ میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش تسنیم، در منطقه ۱۳ نیز متوسط قیمت حدود ۲ میلیون تومان کاهش یافته است. در منطقه ۱۶ متوسط قیمت مسکن از حدود ۴۴.۲ میلیون تومان به حدود ۴۳.۲ میلیون تومان کاهش یافته است. در منطقه ۲۰ نیز متوسط قیمت مسکن از ۴۱.۹ میلیون تومان مهرماه به ۳۹.۱ میلیون تومان در آبان‌ماه کاهش یافته است.

در ۶ منطقه ۵، ۷، ۱۰، ۱۴ ، ۱۵ و ۱۹ نیز متوسط قیمت مسکن طی مهرماه و آبان‌ماه امسال تقریباً ثابت مانده است.

در مجموع متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران طی آبان‌ماه امسال ۷۵.۷ میلیون تومان بود. بانک مرکزی متوسط قیمت مهرماه را حدود ۷۶ میلیون تومان اعلام کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha