۲ نفر

آخرین پیش‌بینی هواشناسی؛

هوای این ۸ شهر تا دوشنبه آلوده است

۱۰ آذر ۱۴۰۲، ۱۰:۲۱
کد خبر: 811050
هوای این ۸ شهر تا دوشنبه آلوده است

سازمان هواشناسی از رگبار۳ روزه باران و رعدوبرق در برخی مناطق کشور خبر داد و برای ۸ شهر از جمله تهران هشدار افزایش آلودگی هوا تا دوشنبه آینده صادر کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم،پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی ۵ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری مستفر است که باعث افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز می‌شود.

امروز در سواحل دریای خزر ابرناکی، رگبار پراکنده، وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه آینده برای ارتفاعات شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در بعدازظهر رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: پایداری هوا

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳

نوع مخاطره: سکون نسبی هوا همراه با افزایش غلظت آلاینده‌هایِ جوی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰: تهران، کرج، اصفهان، اراک.

شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱: تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز.

یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۲: تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین، مشهد.

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۳: تهران، کرج، اصفهان، اراک، قم، تبریز، قزوین، مشهد.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌ آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیتهای صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰

زمان پایان: ظهر شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

نوع مخاطره: افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا ۲۲ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از ۱.۵ متر به ویژه در مناطق دور از ساحل استان‌های گلستان و مازندران.

منطقه اثر: جمعه ۱۴۰۲/۰۹/۱۰: و شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گلستان، مازندران و گیلان، در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق‌شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، شناورهای سبک و تفریحی و اختلال در فعالیت های ساحلی و فراساحلی توصیه: منع شنا و غواصی و محدودیت در تردد قایقهای سبک و تفریحی و فعالیت های شیلاتی ،اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی ها به بندر و فعالیتهای پشتیبانی صنایع فراساحلی.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱

نوع مخاطره: تداوم وزش باد شمال غربی (بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۲ نات) و بیشینه ارتفاع امواج در مناطق ساحلی تا ۱.۵ و بویژه دور از ساحل تا ۱.۸ متر.

منطقه اثر: شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۱: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای خوزستان و بوشهر، در خلیج فارس اثر مخاطره: احتمال آسیب به شناورها به‌ویژه شناورهای تفریحی، سبک، اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال موقت در فعالیت های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه: اجتناب از فعالیت های تفریحی، ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی و به‌ویژه فعالیت‌ سکوهای نفتی.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • تر ا IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
    0 0
    اهواز چی پشم وقتی به ۱۸۰ رسیده