۰ نفر

12 اسیر اسرائیلی در مرحله ششم تبادل اسرا آزاد شدند

۸ آذر ۱۴۰۲، ۲۱:۰۶
کد خبر: 810832
12 اسیر اسرائیلی در مرحله ششم تبادل اسرا آزاد شدند

تعدادی از اسرای اسرائیلی، شامگاه امروز «چهارشنبه»، در ششمین مرحله تبادل اسرا به نیروهای صلیب سرخ در غزه تحویل داده شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، رسانه‌های اسرائیلی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از آغاز مرحله ششم تبادل اسرا در نوار غزه خبر دادند.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد نیروهای «کتائب القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شماری از اسرای اسرائیلی را به نیروهای صلیب سرخ تحویل داده‌اند.

شبکه «سی‌ان‌ان» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که احتمالا مقاومت فلسطین، امشب، دست‌کم یک اسیر آمریکایی را آزاد کند.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل نیز همزمان خبر داد در مرحله ششم تبادل اسرا، ۵ کودک و ۷ زن به نیروهای صلیب سرخ تحویل داده شده‌اند.

مقاومت فلسطین هنوز بیانیه‌ای در این خصوص صادر نکرده و اخبار منتشرشده در رسانه‌های اسرائیلی را رد یا تایید نکرده است.

سازمان امور اسرا و آزادگان فلسطینی و کانون اسیر فلسطین، امروز، در بیانیه‌ای اعلام کردند که در مرحله ششم تبادل اسرا به دنبال آزادی اسرای اسرائیلی، ۱۵ اسیر زن فلسطینی آزاد خواهند شد.

اسرای اسرائیلی در حالی آزاد شده‌اند که گزارش منابع خبری حاکی از آن است تحرکاتی در پشت‌ پرده برای تمدید مجدد آتش‌بس در نوار غزه در جریان است.

قرار است «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا به منظور تلاش برای تمدید آتش‌بس در نوار غزه و زمینه‌سازی برای آزادی تعداد بیشتری از اسرای اسرائیلی وارد اراضی اشغالی فلسطین شود.

یک منبع نزدیک به گفت‌وگوها در قطر به منابع خبری اطلاع داده تمدید دوروزه آتش‌بس احتمال بالایی دارد و تمدید چهارروزه آن «امکان‌پذیر» است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، بعد از اعلام آتش‌بس در روز جمعه هفته گذشته تعدادی از اسرای اسرائیلی را به ازای آزادی اسرای فلسطینی آزاد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha