۰ نفر

هوای اراک و دلیجان، ناسالم شد

۸ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۵۴
کد خبر: 810821
هوای اراک و دلیجان، ناسالم شد

رییس اداره آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک و دلیجان برای گروه های حساس ناسالم است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا محرابیان اظهار کرد: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته، منتهی به ساعت ۱۱ صبح امروز هشتم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با عدد ۱۰۵ و هوا  ناسالم برای گروه های حساس  بوده است.

وی شاخص لحظه‌ای کیفیت هوا ساعت  ۱۱ صبح امروز در اراک را ۱۲۲ و در دلیجان را ۱۱۳ بیان کرد که هر دو شاخص نشان از ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس دارد.

محرابیان آلاینده مسئول این شرایط را ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون دانست و گفت: اراک از ابتدای سال تاکنون ۹۳ روز ناسالم را تجربه کرده است.

به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور، در اخطاری با سطح زرد نسبت به انباشت آلاینده از فردا تا دوشنبه هفته آینده هشدار داد.

بر اساس این هشدار، نوع مخاطره در این شرایط، سکون نسبی هوا همراه با روند افزایشی غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا، اثرات این مخاطره، افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص‌ِ آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد، ایجاد شرایط ناسالم برای تمام گروه‌های سنی از روز پنجشنبه تا دوشنبه در شهرهایی چون اراک، تهران، کرج، اصفهان، تبریز و قم، مشهد و قزوین خواهد بود.

در این هشدار توصیه شده است که مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی، کنترل فعالیت های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی مدنظر قرار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha