۲ نفر

جزییات قیمت بنزین در سال ۱۴۰۳ / بنزین گران می‌شود؟

۸ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۲۱
کد خبر: 810795
جزییات قیمت بنزین در سال ۱۴۰۳ / بنزین گران می‌شود؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: به دولت اجازه دادیم که به‌جای اینکه بنزین را به خودرو بدهد این امکان را داشته باشد تا این سهمیه را به سرپرست خانوار یا به افراد واریز کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، دنیای اقتصاد نوشت: محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون برنامه هفتم توسعه در مورد بنزین گفته بود: در مورد نرخ بنزین آزاد در برنامه هفتم صحبتی نکردیم. در ماده ۳۱ برنامه هفتم توسعه آوردیم که «دولت مجاز است در راستای عدالت در توزیع درآمد، مبارزه با قاچاق، بهینه‌سازی مصرف انرژی بر اساس آیین‌نامه اجرایی که به تصویب هیات وزیران می‌رسد اقدامات لازم را برای بهره‌مندی مساوی ایرانیان ساکن در کشور بر اساس سرپرست خانوارها از یارانه حامل‌های انرژی با امکان مبادله سهمیه بین تمام ذی‌نفعان به عمل آورد» یعنی به دولت اجازه دادیم که به‌جای اینکه بنزین را به خودرو بدهد این امکان را داشته باشد تا این سهمیه را به سرپرست خانوار یا به افراد واریز کند و این سهمیه بین ذی‌نفعان قابل مبادله هم باشد تا افرادی که این سهمیه را دارند، اما نمی‌خواهند استفاده کنند بتوانند آن را به دیگران بدهند.
در این ماده همچنین آمده که قیمت یارانه‌ای سهمیه بنزین در طول برنامه تغییر نخواهد کرد.

وی اضافه کرده بود: دولت مجاز است که سهم افراد یا خودرو را کم کند و آن را ۳۰ لیتر یا ۶۰ لیتر در ماه کند و این اختیار را به دولت دادیم. اما از سوی دیگر نرخ بنزینی که به صورت سهمیه‌ای می‌دهد در طول برنامه تغییر نکند. اما غیر از بنزین یارانه‌ای اینکه قیمت بنزین آزاد تغییر کند یا خیر؛ این اختیار را به دولت دادیم تا دولت در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • زوبه IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  3 1
  در حالی ما روی دریای نفت وگاز زندگی میکنیم سوخت وهرکالایی در ایران به دلار عرضه میشود وبسیار گران ولی در عریستان کویت سوخت مجانی است ورفاهی یات درحد علا ما باید ماشین قراضه مش مندلی ۴۰۵ وپراید را قیمت ۵۰۰ و۶۰۰ میلیون تومان بخریم
  • IR ۱۶:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۳
   0 0
   قیمت بنزین کشور عربستان هر لیتر تقریبا ۳۰ هزار و کویت ۱۵ هزار تومان بنزین رایگانی وجود نداره
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  4 1
  واقعا با این دولت خدا به داد مردم برسد
 • احمد IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
  4 1
  پس شماها نماینده دولت هستیدنه مردم چون همیشه به نفع دولت وضرر ملت کارمیکنید پس بخود دولت بگید به شماها رای بدن
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۰
  1 3
  تنهاراه برون رفت ازمشکل سه نرخی شدن بنزین است وسایل نقلیه عمومی باتوجه به ترافیک شهرهای مختلف وپیمایش نرخ اول دولتی کامل وسوبسید وبقیه همان ۶۰ لیتر باقیمت دولتی وسوبسیدو۲۰۰لیتر بنزین نیمه آزادبه همه داده شود وازاین به بعدهرکسی هرچندلیتر خواست بزنه به نرخ آزادآزادبدون هیچ کمکی کاری نداره اراده می خواد که متاسفانه نه اراده دارن ونه ....‌.
 • سعید IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۸
  1 4
  بنزین واقعا باید بالا بره حجم ترافیک کمتر دیگه ۳۰۰۰تومان ایرانا هیجا قبول ندارن چرا بنزین در کشورهای خارج بسیار گزاف وگران باشد و ایران با ریال بی ارزش بنزین و سرمایه کشور مفت هدر بره