۱ نفر

آکسیوس: اسرائیل آماده تمدید آتش‌بس تا ۹ روز است

۷ آذر ۱۴۰۲، ۲۱:۵۳
کد خبر: 810662
آکسیوس: اسرائیل آماده تمدید آتش‌بس تا ۹ روز است

یک پایگاه خبری به نقل از یک مقام صهیونیستی خبر داد در صورتی که حماس هر روز 10 اسیر را آزاد کند، این رژیم آماده تمدید 9 روزه آتش‌بس است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پایگاه خبری آکسیوس شامگاه سه‌شنبه به نقل از یک مقام صهیونیستی خبر داد در صورتی که حماس هر روز 10 اسیر را آزاد کند، این رژیم آماده تمدید 9 روزه آتش‌بس است.

روزنامه آمریکایی فایننشال تایمز نیز روز سه‌شنبه به نقل از منابع مطلع خبر داد که مذاکرات کنونی در قطر درباره جنگ غزه، بر روی دسته بعدی گروگان‌ها متمرکز است که می‌تواند نشان دهنده تبلور توافق جدیدی باشد.

منابع مطلع امروز (سه‌شنبه) از برنامه دیدار «ویلیام بِرنز» رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با «دیوید بارنیع» رئیس سازمان جاسوسی رژیم موقت صهیونیستی خبر دادند.

روزنامه «واشنگتن‌پست» به نقل از منابع مطلع در دولت آمریکا گزارش داد که رئیس سیا امروز در سفری محرمانه به قطر رفته تا در آنجا با رئیس موساد به‌صورت مخفیانه دیداری داشته باشد.

طبق این گزارش،‌ برنز قرار است با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه و نخست‌وزیر قطر نیز دیدار داشته باشد تا با دو طرف به جمع‌بندی برای توافق بزرگتر بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در غزه برسد.

این منابع به واشنگتن‌پست گفتند که رئیس سیا قصد دارد در جریان سفر به قطر، چشم‌انداز تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و حماس را تقویت کند تا شامل نظامیان صهیونیست نیز بشود.

بر این اساس، برنز همچنین به دنبال مجاب کردن حماس برای آزادی فوری آمریکایی‌های اسیرشده و تمدید وقفه بشردوستانه در جنگ نوار غزه است.

شبکه صهیونیستی «کان» نیز گزارش داد که رئیس موساد هم به قطر سفر کرده و منتظر دیدار با رئیس سیا است.

طبق این گزارش، بارنیع قصد دارد ضمن دیدار با امیر و وزیر خارجه قطر، توافق مبادله اسرا با حماس را به نظامیان اسیر صهیونیست گسترش دهد.

پیش از این نیز یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفته بود که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور روز پنجشنبه به فلسطین اشغالی سفر می‌کند تا درباره ورود کمک‌های بیشتر به نوار غزه و آزادی اسرای صهیونیست گفتگو داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha