۰ نفر

اجرای طرح درآمدزایی گردشگری در «شبانکاره»

۶ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۵۳
کد خبر: 810444
اجرای طرح درآمدزایی گردشگری در «شبانکاره»

بخشدار شبانکاره گفت: حفظ آثار فرهنگی و احیای آئین‌های بومی و محلی در این بخش با جدیت دنبال شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، ابرهیم حسینی در نشست انجمن میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بخش شبانکاره با اشاره به پتانسیل‌ها و قابلیت‌های بخش شبانکاره در حوزه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی شبانکاره گفت: امروزه انجمن‌ها و نهادهای مردمی از ابزارهای مهم ترقی و پیشرفت هر کشوری به شمار می‌رود.

بخشدار شبانکاره افزود: هدف ما از تشکیل این انجمن آگاهی بخشی و ترغیب مردم به حفظ ارزش‌های میراث‌فرهنگی و با توجه به ظرفیت بالای بخش در زمینه گردشگری و صنایع دستی برخورداری از این پتانسیل در بخش است.

حسینی با اشاره به نقش تأثیرگذار سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌ها در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: برای حفظ و شناسایی میراث فرهنگی و توسعه گردشگری باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌های میراث فرهنگی استفاده شود.

حسینی افزود: در این کارگروه باید همه اعضا نسبت به شناسایی، ثبت، حفظ، برنامه‌ریزی و برگزاری رویدادهای فرهنگی مختلف به منظور احیا و پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس اهتمام جدی داشته باشیم.

حسینی با اشاره به فرهنگ و تمدن بالای منطقه شبانکاره گفت: در کنار حفظ آثار فرهنگی، حفظ و احیای آئین‌های بومی و محلی فراموش شده و تلاش برای ثبت آثار ملموس و ناملموس منطقه باید مورد توجه قرار گیرد.

بخشدار بخش شبانکاره اظهار داشت: میراث فرهنگی غیرملموس، شامل فرهنگ‌ها، آئین‌ها و آداب و سنن که باید برای حفظ آن، تلاش کنیم.

بخشدار شبانکاره با اشاره به وجود جاذبه‌های طبیعی و گردشگری در بخش افزود: وجود قلعه تاریخی رستم خانی در شهر شبانکاره، سد زیبای رئیس‌علی دلواری و روستاهای تاریخی بخش مانند روستای خلیفه و همچنین اماکن مذهبی و امامزاده‌ها و با توجه به اینکه بخش شبانکاره در مسیر اصلی سه استان فارس، خوزستان و هرمزگان واقع شده می‌توان از این ظرفیت برای رونق و توسعه گردشگری استفاده کرد.

حسینی با تاکید بر جلوگیری از تخریب بنای تاریخی قلعه خان بیان کرد: با واگذاری این بناهای تاریخی به بخش خصوصی می‌توان در حفظ، حراست و همچنین سرمایه‌گذاری در حوزه اشتغال و درآمدزایی این بنا با حمایت بخش خصوصی گام‌های مؤثری برداریم که مقدمات این کار انجام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، حسینی تاکید کرد: شهردار و دهیاران بخش با توجه به پتانسیل بالای منطقه شبانکاره طرح درآمدزایی گردشگری مانند بازارچه‌های صنایع‌دستی، رستوران‌های سنتی، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سایر زیرساخت‌های گردشگری را در دستور کار خود قرار دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha