۰ نفر

دیده شدن یک چراغ راهنمایی در مریخ! + عکس

۶ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۳۷
کد خبر: 810413
دیده شدن یک چراغ راهنمایی در مریخ! + عکس

در تازه‌ترین تصاویری که از مریخ‌نورد آزمایشگاه علوم مریخ ناسا، «کنجکاوی» به دست آمده‌است؛ کنجکاوی در حال نزدیک شدن به صخره‌ای مسطح به نام «تپه‌های پاهرومپ» بود که یک جسم زمینی را در خاک مریخ مشاهده کرد.

به گزارش اقتصاد انلاین، «کنجکاوی» چند جسم جالب زمینی را در این سفر مشاهده کرد که شامل یک برآمدگی عجیب و غریب با "لوب‌های" گرد روی آن، شبیه به "چراغ راهنمایی" بود.

دیده شدن یک چراغ راهنمایی در مریخ! + عکس

این تصویر از دوربین «Mastcam» سمت چپ با ارتفاع یک متر و ۸۰۰ متر در مریخ نورد کنجکاوی گرفته شده‌است. تخمین‌های صورت گرفته حاکی از آن است که این جسم ۳۰ سانتی‌متر ارتفاع داشته‌است.

وایت که این تصویر را ثبت کرده‌است، می‌گوید آنچه که مشاهده کرده‌است، «به وضوح هوشمندانه طراحی شده»، اما این سازند به احتمال زیاد فقط یک سنگ است.

در اوایل این هفته، پل اسکات اندرسون، یکی از همکاران SpaceFlight Insider متوجه یک "توپ" عجیب و غریب در مریخ شد که عرض آن حدود یک یا دو سانتی متر بود. به گزارش دیسکاوری نیوز، اما دانشمندان ناسا گفتند که این فقط یک سنگ کروی است که احتمالاً توسط فرایندهای فرسایش تشکیل شده است، فرآیندی که در آن مواد معدنی سخت شده و فشرده می‌شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha