۰ نفر

وزیر آموزش و پرورش: بودجه تجهیزات ما از محل دو درصد عوارض گاز است

۶ آذر ۱۴۰۲، ۱۳:۲۴
کد خبر: 810348
وزیر آموزش و پرورش:  بودجه تجهیزات ما از محل دو درصد عوارض گاز است

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد که در حال حاضر جمعیت دانش آموزانِ کمتر از ۱۰ درصد مدارس کشور بیشتر از ۳۵ نفر است که این امر تابع عوامل بیرون از آموزش و پرورش است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شفقنا: وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد که در حال حاضر جمعیت دانش آموزانِ کمتر از ۱۰ درصد مدارس کشور بیشتر از ۳۵ نفر است که این امر تابع عوامل بیرون از آموزش و پرورش است.

رضامراد صحرایی درباره برنامه‌ها و اقدامات وزارت آموزش و پرورش برای ارتقای کیفیت مدارس دولتی، اظهار کرد: کیفیت مدارس دولتی روز به روز در حال افزایش است. امرز تمرکز ما بر مدارس دولتی است و کیفیت آن‌ها نسبت به گذشته چه در فضا و تجهیزات و چه در آموزش به طور محسوسی در حال رشد است.

وی ادامه داد: این سیاست قطعی دولت است و همه بودجه و امکانات دولت هم برای مدارس دولتی است. در نتیجه از کارهای مهمی که این دولت انجام داد، ساخت مدارس جدید بود، ساختن ۵ هزار و ۸۰۶ مدرسه و تحویل آن‌ها در دو سال یعنی در هر روز کاری فعال به طور متوسط ۸ مدرسه در کشور ساخته شده که همه این مدارس دولتی هستند. همچنین جذب ۵۵ هزار معلم با کیفیت عالی، از دیگر اقدامات برای مدارس دولتی است و همه این نکات نشان دهنده رشد و ارتقای سطح مدارس دولتی است.

وی گفت: امکانات در مدارس دولتی در حال ارتقاست، ما به اندازه بودجه و توانی که داریم، برای مدارس دولتی امکانات تهیه می‌کنیم و بودجه ما به مدارس غیر دولتی نمی‌رود. در نیمه دوم سال تجهیزات به طور محسوسی ارسال می‌شود، چون بودجه تجهیزات از محل دو درصد عوارض گاز است و با تأخیر به دست ما می‌رسد و ما هم سریعاً در اختیار مدارس دولتی قرار می‌دهیم.

صحرایی درباره تراکم جمعیت یا حضور تعداد بالایی از دانش آموزان در کلاس‌های درس مدارس دولتی، بیان کرد: تعدا زیاد دانش آموزان در کلاس درس تابع بسیاری از عوامل برون از آموزش و پرورش مثل تغییرات جمعیتی، مهاجرت و مسایل دیگر است. در حال حاضر جمعیت دانش آموزانِ کمتر از ۱۰ درصد مدارس کشور بیشتر از ۳۵ نفر است که این امر تابع عوامل برون از آموزش و پرورش است.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: سیاست ما به طور طبیعی تقویت این حوزه هاست مثلاً ما در استان البرز و مشخصاً در کرج این مساله را داریم به دلیل اینکه مهاجرت به این شهرستان زیاد است لذا به طور طبیعی ساخت مدرسه در این مناطق بیشتر پیش می‌رود، ولی باید حواسمان باشد که ما در ساخت مدرسه باید نگاهمان به ۵۰ سال بعد باشد. چون این تغییرات جمعیتی به همین صورتی که سریع پیش می‌آید، ممکن است به همین سرعت هم از بین برود در نتیجه برنامه جامع در این حوزه اقدام بسیار مهمی است.

صحرایی به آخرین آمار از مدارس کانکسی اشاره و تصریح کرد: مدارس کانکسی همان کپری‌های سابق هستند. در ابتدای شروع کار دولت سیزدهم تعداد مدارس کانکسی حدود ۲ هزار مدرسه بود و امروز به هزار مدرسه رسیده و سیاستگذاری شده که در این حوزه نیز به نقطه مطلوب برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha