۲ نفر

یک تغییر در حساب‌های بانکی + جدول

۵ آذر ۱۴۰۲، ۱۹:۴۹
کد خبر: 810217
یک تغییر در حساب‌های بانکی + جدول

بانک مرکزی بخشنامه میزان تعیین نسبت مسدودسازی معادل ریالی مبلغ ارزی در حساب‌های متقاضی نزد بانک‌ها به عنوان سپرده تخصیص ارز در زمان ایجاد یا تمدید گواهی ثبت‌آماری (تخصیص ارز) را اصلاح کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، پیرو بخشنامه شماره ۲۶۱۶۵۴‌/۰۱ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ موارد اصلاحی ذیل با رعایت سایر ضوابط و مقررات ارزی جهت اجرا ابلاغ می‌شود:

۱‌- جدول مندرج در بند (۱) از بخشنامه فوق‌الذکر به شرح ذیل اصلاح و جایگزین می‌شود:

یک تغییر در حساب‌های بانکی + جدول

۲‌- بند (۷) از بخشنامه صدرالذکر به شرح ذیل اصلاح می‌شود:

۷‌- دارو و تجهیزات پزشکی (صرفاً دارای مجوز صادره از سوی سازمان غذا و دارو و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ثبت‌ سفارش مربوطه منوط به عدم کاربرد آرایشی و بهداشتی) از شمول مفاد بندهای فوق‌الذکر مستثنی هستند.

تبصره: سازمان غذا و دارو باید با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه تمهیدات لازم جهت درج اطلاعات ماهیت کالا (دارو/ تجهیزات پزشکی‌/ آرایشی‌/ بهداشتی) در ثبت‌سفارش را اتخاذ و اقدام کند.

در خاتمه این بخشنامه تاکید شده است، مراتب را به تمامی شعب و واحدهای ارزی ذیربط ابلاغ و برحسن اجرای آن نیز نظارت شود.

 بانک مرکزی سال گذشته با صدور بخشنامه ای، بانک ها و موسسات اعتباری را مکلف کرد که در زمان ایجاد یا تمدید گواهی ثبت‌آماری به میزان تعیین شده نسبت به مسدود سازی معادل ریالی مبلغ ارزی در حساب های متقاضی نزد بانک ها به عنوان سپرده تخصیص ارز اقدام کنند. هدف از این اقدام، مدیریت بازار ارز و جلوگیری از ایجاد درخواست‌های غیر واقعی تخصیص ارز اعلام شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha