۱ نفر

تفاوت قیمت عجیب یک غذا در دولت روحانی و رییسی / این قیمت برای سال ۱۴۰۰ است!

۲۷ آبان ۱۴۰۲، ۱۱:۵۹
کد خبر: 808704
تفاوت قیمت عجیب یک غذا در دولت روحانی و رییسی / این قیمت برای سال ۱۴۰۰ است!

یک آگهی در فضای مجازی. شگفتی برانگیز است؛ "سینی کباب و جگر ویژه در جگر سرای...... تقدیم می‌شود. ۴ عدد جگر - ۲ عدد دل یا قلوه - ۲ عدد چنجه - ۱ عدد چربی - ۱ سیخ کباب لقمه - ۱ عدد گوجه - ۲ عدد ماست و خیار - ۴ عدد نان - ۲ عدد نوشابه" قیمتِ ۱۵۰ هزارتومان که با ۲۷ درصد تخفیف می‌شود ۱۰۹ هزار و ۵۰۰ تومان.

به گزارش اقتصاد آنلاین، روزنامه جمهوری نوشت: هرکس آدرس آن محل را می‌پرسد و می‌خواهد. شرمنده می‌شوم و می‌گویم برای امروز نیست.اما مال خیلی وقت پیش هم نیست. برای سال ۱۴۰۰ است. حدود ۲ سال پیش دقیقاً دو سال و دو ماه. برای شهریورِ ۱۴۰۰.
در این دو سال مگر چه اتفاقی افتاده است که رسیدیم به این جا که قیمت‌های دو سال قبل این قدر برای ما باور نکردنی به نظر برسد؟ حقوق‌ها مگر چقدر زیاد شده است؟ دو تا ۱۰ درصد در سال ۱۴۰۱ اضافه شد و ۲۰ درصد هم در سال ۱۴۰۲. روی هم چهل درصد، اما قیمت غذا را خودتان مقایسه بفرمایید چقدر افزایش یافته است.
بسیاری از مردم باید فقط نرخ‌ها را بخوانند. هر روز هم از تعداد کسانی که بتوانند بِخَرند و بِخُرند کم و کمتر می‌شود. متأسفانه قیمت‌های دو سال پیش برای خاطره بازی است انگار. خاطراتی که به حسرت باید خواند. البته خاطراتی دیگر هم پیوست دارد.
آن روزها بسیاری یقه دولت روحانی را در دست داشتند و به در و دیوار می‌کوبیدند که چرا گرانی است. تورم، گرانی/ جواب بده روحانی به نماز جمعه هم کشیده شده بود و تأیید جناب خطبه خوان را هم در پی داشت. اما امروز..... تنها خبری که با گوشت و پوست و استخوان لمسش می‌کنیم گرانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  0 2
  شما که اقتصادی هستید نقش بانکها را در این همه تورم چرا بررسی نمی‌کنید . به نفع تان نیست
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
   0 0
   بانک ها از آسمون نیومدن که بانک هم دست دولت هست
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
   0 0
   بانک ها از آسمون نیومدن که بانک هم دست دولت هست
 • رضا IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  0 3
  عذر میخوام شما رسانه داخلی هستید؟ فکر نمیکنم شما اقتصاد آنلاین باشید شما را یاءس آنلاین باید نامید. شما از بحران های دولت قبل خبر داشتید نیاز به زمان دارد که با توکل بر خدا این مشکلات هم حل میشود
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  1 0
  کی میشه که زودتر این دوران به پایان برسه .انشاالله
 • H788@sh740 IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  1 0
  خدا میدونه ، شما هم میدونید ، منم میدونم، ربطی ب دولتها نداره، این سیاست و برنامه این نظام مدون شده ست و باید اجرا بشه، حتا اگ صد رئیس دولت عوض بشه، اش همین اشه و کاسه همین کاسه.
 • دلاریزاسیون IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
  0 0
  دوسال قبل قرار بود دلار پنج هزارتومان نشود،اکنون پنجاه هزار تومان شده ،وبه سلامتی اقتصاددانان شهیر هفت صفر از ریال حذف شده،وطومار اقتصاد ومردم در کلاف پیچیده شده،ریال با ارزش ترین ومعتبر ترین ارز جهان.