۰ نفر

رییسی: تراز تجاری مثبت داریم/ تولید نفت و صادرات رونق گرفته‌اند

۱۱ آبان ۱۴۰۲، ۱۸:۲۷
کد خبر: 806272
رییسی: تراز تجاری مثبت داریم/ تولید نفت و صادرات رونق گرفته‌اند

رئیس جمهور با بیان اینکه تولید نفت و صادرات غیرنفتی در کشور رونق گرفته است، گفت: بیشترین تهدید روی صنایع نظامی و هسته ای بود لذا بیشترین استقلال و کار هم در این صنایع انجام شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی بعداز ظهر امروز ‌در دیدار با علما و روحانیون کردستان در مسجد جامع سنندج با بیان اینکه 44 سال است که حمایت از قدس مساله اول جهان اسلام از سوی امام اعلام و رهبری بر آن تاکید کرده و ایران اسلامی پرچمدار مبارزه با اسرائیل است، اظهار داشت: در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که احساس امنیت ساخته بود، حادثه غم‌انگیز فلسطین عادی نیست که بشود از آن عادی گذشت؛ بنابراین عادی سازی نشان از غلط بودن و نادرستی این سیاست دارد.

وی با بیان اینکه جایگاه و حقانیت مواضع جمهوری اسلامی برای بسیاری روشن شده و این موضع و پرچم، موضع حمایت از دین اسلام است و با وجود همه تهدیدها و تطمیع ها حاضر به دست کشیدن از فلسطین نشدیم چون عزت اسلامی و حقوق مسلمان بود، ادامه داد: ایران اسلامی تنها نظامی است که 44 سال پای ملت فلسطین ایستاد و پایداری سیاست مبتنی بر اصول و مبانی عملی آن بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ‌آنچه که در توانمان باشد در خدمت حوزه‌های علمیه هستیم و از قدیم مراکز مذهبی را مردم اداره می‌کردند و اکنون هم بنا بر همین است، گفت: امروز یکی از نکات بسیار مهم برای خدمتگزاران مردم و طلاب و روحانیون 2 میثاق تعلیم و تلاش برای اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی و مبارزه با انحراف و الحاد و کژی ها در همه زمینه هاست.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه ‌در طول تاریخ از سیره و زندگی علمای شیعه و سنی همواره هر دو این جهت‌ها بوده است؛ به این معنا که هم در تعلیم قرآن و معارف دین و هم مبارزه با ظلم و فساد و الحاد بسیار تلاش کرده و جان داده‌اند، یادآور شد: این 2 وظیفه مهم برای علما و اندیشمندان است و انتظاری که از عالم و روحانی و اندیشمند خردمند دینی می رود با مردم بودن و از مردم بودن و در مردم بودن است.

وی با بیان اینکه این از ویژگی‌های علمی دینی ماست که علما از مردم هستند و در پرتو خداخواهی دگرخواهی را پیشه می‌کنند، تاکید کرد: دلیل دلدادگی مردم به امام و عشق به رهبری این است که سلوک و رفتار و زندگی آنها را مردمی دیدند و سخن مردم را گفته و همراه با مردم هستند. جامعه قرآنی مردم را به خدا و ارتباط با معنویت دعوت کرده و ارتباط با یکدیگر و امر به خوبی و معروف و نهی از منکر است.

رئیسی با اشاره به اینکه تمامی احکام در همه محاکم باید مبتنی بر شرع باشد و گرنه از درجه اعتبار ساقط است، اضافه کرد: در حاکمیت دین این فرصتی است تا همه جلوه های زیبای دین‌مداری را پیاده کرد و به اقتضای شریعت که عبادت و عدالت اجتماعی است، پایبند بود.

وی با بیان اینکه تمامی دشمنی‌ها به دلیل خشم از برافراشته شدن پرچم اسلامی است، خاطرنشان کرد: در کردستان تجزیه‌طلبان فتنه و توطئه کردند ولی علما در برابر آن ایستادند و با انواع حیله و فتنه هنوز نمی‌خواهند این پرچم برافراشته باشد و نباید تسلیم شد و باید دشمن را وادار به عقب نشینی کرد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن قصد داشت با بستن تمام ابزارها، در زمینه اقتصادی در تنگنا باشیم ولی امروز تولید به نحوی است که تراز تجاری مثبت داریم، افزود: سال گذشته به صورت متوسط رشد اقتصادی کشور چهار درصد بود و این میزان در سه ماهه اول امسال 6 درصد بود و با همه موانعی که دشمنان برای مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد می‌کنند، مردم پایبند به نظام و انقلاب هستند و این مسئولیت‌آور است.

وی با بیان اینکه مردم با همه فتنه‌هایی که سال گذشته ایجاد شد، مقابله و دشمن را ناکام گذاشتند، افزود: کسبه سنندج پارسال می‌گفتند که اگر مغازه هایشان باز باشد، تهدید می‌شوند و با زورگویی و عناد و فساد می خواستند مردم را از نظام جدا کنند ولی دل مردم با نظام جمهوری اسلامی است.

رئیسی با اشاره به اینکه تنش برق و خاموشی های خانگی و صنعت داشتیم، اضافه کرد: 22 هزار مگاوات کمبود برقی که باید در طول این سالها ساخته می شد، در این 2 سال تولید شده است. برای کارخانه های اساسی و صنایع بزرگ، برق ایجاد و نیروگاههای اختصاصی برای آنها احداث خواهد شد، ضمن اینکه وضعیت سبز گازرسانی به زودی در کشور اعلام می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه تولید نفت و صادرات غیرنفتی در کشور رونق گرفته است، اظهار کرد: بیشترین تهدید روی صنایع نظامی و هسته ای بود لذا بیشترین استقلال و کار هم در این صنایع انجام شد.

وی با اشاره به اینکه 750 هزار تولید خودرو به یک میلیون و 500 هزار خودرو رسیده است، ادامه داد: این نگاه که جمهوری اسلامی ایران با اراده بیگانگان و خواست و توطئه آنها دچار توقف و در جا زدن می‌شود، کاملا از ذهن‌ها محو شده و این گزینه‌های جنگ نظامی از روی میز برداشته شده چون قدرتمند اقتصادی، سیاسی، نظامی و بنیان های مردمی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha