۰ نفر

اینترنت این مناطق هفته آینده مختل می‌شود + عکس

۱۴ مهر ۱۴۰۲، ۱۵:۳۵
کد خبر: 802477
اینترنت این مناطق هفته آینده مختل می‌شود + عکس

شرکت ارتباطات زیرساخت با صدور اطلاعیه‌ای اسامی مناطقی را که در هفته سوم مهرماه موقتا با اختلال اینترنت مواجه می‌‎شوند اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، شرکت ارتباطات زیرساخت با صدور اطلاعیه‌ای مناطقی را که در هفته سوم مهرماه (۱۴ تا ۱۹ مهرماه) ممکن است به دلیل افزایش ظرفیت زیرساخت در کشور موقتا با اختلال اینترنت مواجه شوند اعلام کرده است.

شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه‌ای آورده است: «با توجه به برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت درخصوص افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت IP شبکه‌ی هسته‌ی کشور و در راستای افزایش کیفیت ارتباطات، اقدامات فنی لازم جهت ارتقاء و توسعه تجهیزات شبکه پس از نیمه‌شب‌ها و در ساعات کم ترافیک شبکه انجام می‌شود که ممکن است در برخی مناطق باعث ناپایداری موقت شبکه گردد.»

جزئیات و زمانبندی تغییرات در یک هفته آتی به شرح جدول زیر است:

اینترنت این مناطق هفته آینده مختل می‌شود + عکس

گفتنی است، از ابتدای شهریورماه وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت، بارها اعلام کرده بودند به منظور ارتقاء و توسعه ظرفیت شبکه ارتباطات زیرساخت و براساس نیازسنجی و طراحی‌های انجام شده قبلی، تجهیزات مورد نیاز تامین و مراحل جایگزینی و ارتقاء تجهیزات آغاز شده است. بدین منظور براساس فرآیند رایج و مصوب، تغییرات در ساعات کم ترافیک شبانه روز (اکثراً بامداد)، در قالب down time فنی انجام می‌شود؛ هر چند برخی رسانه‌ها بر اساس گزارش دوره‌ای نت بلاکس به این موضوع پرداخته بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha