۰ نفر

پیش‌بینی اوپک از افزایش قیمت نفت خام

۱۱ مهر ۱۴۰۲، ۱۷:۳۹
کد خبر: 802161
پیش‌بینی اوپک از افزایش قیمت نفت خام

دبیرکل سازمان اوپک در مصاحبه با شبکه انگلیسی گفت که انتظار داریم با کاهش تولید نفت قیمت‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، هیثم الغیص دبیرکل سازمان اوپک طی مصاحبه‌ای گفت که این سازمان با تقاضای نفت در حدود ۲.۴ میلیون بشکه در روز مواجه است ولی عربستان سعودی گفته است که تولید نفت خام خود را یک میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد تا قیمت‌ها افزایش پیدا کند.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تصمیم عربستان سعودی و روسیه به عنوان دو تولیدکننده بزرگ نفت و اعضای اوپک پلاس برای کاهش تولید می‌تواند تا پایان سال جاری منجر به کاهش عرضه می‌شود.

الغیص گفت: این تصمیم کشورهای عربستان سعودی و روسیه مستقل از سیاست‌های سازمان اوپک گرفته شده است.

بعد از شروع جنگ روسیه و اوکراین قیمت نفت خام به بیش از ۱۲۰ دلار در هر بشکه رسیده است ولی قیمت نفت در ماه می امسال حدود ۷۰ دلار کاهش یافت و به خاطر همین تولیدکنندگان نفت درصدد کاهش عرضه هستند.

الغیص در پاسخ به این سوال که آیا قیمت نفت خام بر تورم در کشورهای مختلف جهان تاثیر خواهد گذاشت، گفت: هنوز اظهارنظر درباره این مسئله خیلی زود است.

وی افزود: سال آینده شاهد ادامه افزایش تقاضای نفت تا ۲ میلیون بشکه خواهیم بود ولی مهمترین مسئله این است که صنعت نفت تا سال ۲۰۴۵ به ۱۴ تریلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد چون انتظار می‌رود تقاضا تا این سال ۲۵درصد افزایش داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha