۰ نفر

هشدار به تهرانی‌ها؛ پایتخت غبارآلود می‌شود

۱۰ مهر ۱۴۰۲، ۱۴:۵۹
کد خبر: 802025
هشدار به تهرانی‌ها؛ پایتخت غبارآلود می‌شود

مدیرکل بحران استانداری تهران در خصوص ورود گرد و غبار از استان‌های همجوار به پایتخت هشدار داد و گفت: افراد دارای بیماری تنفسی و زمینه‌ای از حضور در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، حامد یزدی مهر عصر دوشنبه از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و خیزش گرد و غبار در پایتخت به ویژه نیمه جنوبی و ارتفاعات شمال شرقی استان خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز دوشنبه دهم تا روز پنجشنبه ۱۳ مهرماه شاهد این پدیده خواهیم بود.

وی به امکان انتقال گرد و غبار از استان‌های مجاور اشاره و خاطرنشان کرد: با خیزش گرد و غبار شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود، برهمین اساس به همه به ویژه افراد دارای بیماری زمینه‌ای و تنفسی توصیه می‌شود از حضور در فضای باز خودداری کنند.

یزدی مهر در خصوص استحکام بخشی به ساختمان های نیمه کاره و تابلوهای تبلیغاتی اشاره کرد و افزود: در مواقع باد شدید احتمال سقوط اجسام از ارتفاعات وجود دارد، از همه افراد و ذینفعان می‌خواهیم نسبت به ایمنی موارد مطروحه اقدامات لازم را انجام دهند از پارک خودرو و قرار گرفتن زیر درختان کهنسال بپرهیزند.

این مسئول پیرامون عملیات سمپاشی در مزارع نیز هشدار داد و یادآور شد: به کشاورزان توصیه می‌شود عملیات سم و محلول پاشی را به زمانی که جو آرام است و وزش باد نداریم موکول کنند و از استحکام نهال‌های تازه کشت شده با نصب قیم اطمینان حاصل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha