۰ نفر

عروسی مجلل شاهزاده برونئی +تصاویر

۲۵ فروردین ۱۳۹۴، ۰:۰۹
کد خبر: 80192
عروسی مجلل شاهزاده برونئی +تصاویر

پسر سلطان برونئی، یکی از ثروتمندترین مردان جهان در یک مراسم مجلل و پر خرج در قصر 1788 اتاقی در بندر "سری بگاوان"، پایتخت برونئی ازدواج کرد.

به گزارش دیلی میل، شاهزاده "عبدالمالک" 31 ساله و عروس "آداویا پنگیران حاجی البلقیه" 22 ساله در مقابل دوستان و خانواده، اشراف و بزرگان خارجی با هم پیمان زناشویی بستند. لباس های عروس و داماد با الماس آراسته شده بود و این در حالی است که دسته گل و کفش های عروس از طلا و سنگ های قیمتی درست شده بودند.

این مراسم در کاخ 1788 اتاقه سلطان برونئی و در نهایت تشریفات انجام شد. در نخستین روز این مراسم که 11 روز به طول می انجامد 5000 مهمان حضور داشتند.
برونئی کشوری است در جزیره بورنئو در جنوب شرقی آسیا با اکثریت مسلمان است که بیشتر به دلیل نام پادشاهش و ثروت افسانه‌ای او شناخته شده‌است. این کشور پیش از این به همراه دیگر بخش‌های مالزی یکی از کشورهای تحت‌الحمایه انگلیس بود اما در سال 1984 استقلال خود را از انگلستان بدست آورد. گفته می‌شود برونئی به دلیل داشتن منابع فراوان نفت و گاز، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را داراست. عکس های منتشر شده در رویترز از این میهمانی مجلل را در زیر می بینید.