۰ نفر

جان کری حرفش را پس گرفت

۲۷ اسفند ۱۳۹۳، ۱۹:۴۸
کد خبر: 78481

با بالا گرفتن مخالفتها با پیشنهاد جان کری برای مذاکره با بشار اسد، وزیر امور خارجه آمریکا حرفش را پس گرفت.

معاون وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که سیاست دولت اوباما بر ضرورت مذاکره با بشار اسد برای برکناری وی استوار است نه مذاکره برای مشارکتش در آینده سیاسی سوریه.

به گزارش سوریه‌نیوز، داگلاس فرانتز، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور عمومی در جمع خبرنگاران در بروکسل گفت: سیاست دولت آمریکا بر لزوم مذاکره با بشار اسد تاکید دارد اما این بدان معنا نیست که این مذاکرات نهایتا با ماندن اسد در قدرت خاتمه یابد.

این مسوول آمریکایی ادامه داد: جان کری و باراک اوباما با صراحت و جدیت گفته‌اند که اسد باید برود. هیچ توافقی بدون رفتن وی از قدرت به دست نمی‌آید و مذاکره با اسد برای دادن این پیام است که او باید قدرت را ترک کند. دیکتاتورها همیشه راه خروج را به سادگی پیدا می‌کنند.

پیشتر وزیر خارجه آمریکا در تغییر موضعی آشکار گفته بود آمریکا در نهایت مجبور خواهد شد تا برای انتقال سیاسی قدرت در سوریه با بشار اسد مذاکره کند و کشورش در حال جست‌وجوی راهی است تا برای قبول مذاکرات، اسد را تحت فشار قرار دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بشار اسد نیز در واکنش به سخنان کری گفت که که هرگونه تغییر در مواضع بین‌المللی اگر صادقانه باشد، اقدامی مثبت است و تغییر واقعی در موضع کشورها باید با توقف حمایت‌های لجستیکی و سیاسی از تروریست‌ها آغاز شود.