۰ نفر

رییس جمهور در نشست با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی؛

موضوع هسته‌ای، حقوق بشر، زن و حجاب بهانه است / آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم‌ها و فشارها را بر ایران اعمال می‌کند

۲۸ شهریور ۱۴۰۲، ۱۱:۰۱
کد خبر: 734825
موضوع هسته‌ای، حقوق بشر، زن و حجاب بهانه است / آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم‌ها و فشارها را بر ایران اعمال می‌کند

رییس جمهور گفت: مبالغی که تاکنون ظالمانه مسدود شده بود و اکنون در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته، متعلق به مردم است.

به گزارش اقتصادآنلاین، رییس جمهور کشورمان پس از ورود به نیویورک به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، با رسانه های آمریکایی نشست داشت.

سید ابراهیم رییسی در پاسخ به سوال مدیر شبکه ان بی سی درخصوص نحوه بهره‌برداری از منابع و دارایی‌های مالی رفع توقیف شده گفت: مبالغی که تاکنون ظالمانه مسدود شده بود و اکنون در اختیار جمهوری اسلامی قرار گرفته، متعلق به مردم است و ما در جهت رفع نیاز مردم استفاده خواهیم کرد.

رییس جمهور در پاسخ به سوال مدیر شبکه رویترز درخصوص توافقنامه ۲۰۱۵ هسته‌ای و گفت و گوی تهران و واشنگتن گفت: در موضوع هسته‌ای آمریکا، اروپا و جمهوری اسلامی ایران تعهداتی را برعهده داشتند که براساس گزارش آژانس ایران به تعهدات خود پایبند بوده و در مقابل آمریکا نقض پیمان و میثاق شکنی کرده است و اروپا نیز به تعهدات خود عمل نکرد.

او افزود: آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بیش از ۱۵ بار اعلام کرده است که ایران در صنعت هسته‌ای خود هیچگونه انحرافی نداشته و صنعت هسته‌ای ایران صلح آمیز است.

رییسی گفت: دوربین‌های آژانس نظارت الکترونیکی خود را دارند و بازرسان آژانس در نظارت‌های خود تایید کرده اند که تاکنون هیچ انحرافی در صنعت هسته‌ای ایران رخ نداده است.  با این تفاسیر آمریکا باید پاسخ بدهد که چرا تحریم‌ها و فشارها را بر ایران اعمال می‌کند.

رییس جمهور در پاسخ به سردبیر مجله نیوزویک درخصوص آینده روابط منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهایی همچون عربستان، مصر، اردن، امارات گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران نسبت به عربستان و امارات سیاست همسایگی است.

او افزود: سیاست دولت سیزدهم ارتقای روابط با کشورهای همسایه است. بنای ارتباط با تمامی کشورهای همسایه را داریم. اگر اخلالی در برخی موارد وجود داشته به علت دخالت بیگانگان بوده است.

رییسی گفت: اگر آمریکا دست از دخالت از کشورهای منطقه خلیج فارس و مناطق مختلف جهان بکشد و به امور داخلی خود بپردازند قطعا وضعیت کشورها و ارتباط آن‌ها بیش از گذشته حسنه خواهد شد و ارتقا خواهد یافت

او تاکید کرد: دخالت و حضور آمریکا در منطقه خلیج فارس به هیچ وجه امنیت ساز نیست.

رییس جمهور در پاسخ به سوالی درباره حقوق بشر تصریح کرد: طبق آمار و گزارشات رسمی در سال گذشته میلادی بیش از هزار نفر از مردم توسط پلیس آمریکا به قتل رسیدند، چرا رسانه های غربی این‌موضوع را پیگیری نکردند؟

او افزود: خانمی که چند روز پیش در یک فروشگاه در ایالت متحده مشکوک به سرقت بود توسط سه پلیس به قتل رسید ، چرا رسانه های غربی موضوع اتهام این فرد را پیگیری نکردند؟ چرا تعرض به رنگین پوست ها دغدغه رسانه های غربی نیست؟ دختران‌محجبه در فرانسه به علت داشتن حجاب از تحصیل باز مانده اند چرا به این موضوع پرداخته نمی شود؟ چرا از کشور هایی که صاحب قدرت هسته ای هستند سوالی نمی شود که به چه علت قدرت هسته ای دارید؟

رییس جمهور گفت: در بیست سال حضور آمریکا در افغانستان بیش از ۱۸۰ هزار نفر کشته شدند و بیش از ۳۵ هزار کودک معلول شدند، چرا حضور ۲۰ ساله آمریکا در افغانستان دغدغه رسانه های غربی نیست؟ میلیارد ها دلار از پول مردم آمریکا در این زمینه هزینه شد. موضوع هسته ای، حقوق بشر، زن، حجاب، بهانه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha