۰ نفر

احتمال وقوع عملیات تروریستی داعش

۷ شهریور ۱۴۰۲، ۲۳:۰۳
کد خبر: 732391
احتمال وقوع عملیات تروریستی داعش

پلیس آمریکا می‌گوید شبکه‌ای از قاچاق انسان را کشف کرده است که احتمالا با گروه‌های داعشی ارتباط دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، پلیس فدرال آمریکا می‌گوید در حال تحقیق بر روی پرونده ورود مهاجران غیرقانونی اتباع کشور ازبکستان از مرزهای مکزیک است که گفته می‌شود به کمک گروه‌های داعشی انجام شده است.

به گفته آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، پلیس هنوز هیچ طرح تروریستی از سوی داعش در آمریکا شناسایی نکرده است ولی تحقیقات همچنان روی مهاجران وارد شده به خاک آمریکا ادامه دارد.

هرچند هنوز هیچ مدرکی برای بازداشت کسی وجود ندارد ولی مقامات آمریکایی از وجود عملیات‌های تروریستی داعش در خاک این کشور اظهار نگرانی کرده و حتی این مساله در جلسات کابینه جو بایدن نیز مطرح شده است.

نیروهای پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی می‌گویند که بعید است داعش درصدد عملیات تروریستی در خاک آمریکا باشد و اتباع ازبکستانی صرفا برای مهاجرت و زندگی بهتر به این کشور سفر کرده اند ولی همچنان دولت بایدن از سوی جمهوری خواه‌های کنگره برای این موضوع تحت فشار قرار گرفته است.

واتسون می‌گوید منابع اطلاعاتی هنوز همه مهاجرانی که به داخل خاک آمریکا سفر کرده‌اند را پیدا نکرده است. به گفته یک مقام آمریکایی، بیش از ۱۵ نفر از مهاجران تبعه ازبکستان شناسایی شده و بقیه تحت پیگرد هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha