۰ نفر

قیمت طلا در بالاترین نرخ دو هفته اخیر

۵ شهریور ۱۴۰۲، ۱۰:۳۹
کد خبر: 731631
قیمت طلا در بالاترین نرخ دو هفته اخیر

قیمت طلا نزدیک به بالاترین حد دو هفته اخیر خود ماند و پیش از انتشار آمارهای اقتصادی متفاوت از ایالات متحده، در حالی که فعالان بازار منتظر نظر روسای بانک‌های مرکزی بزرگ بودند، به بهترین هفته خود طی شش هفته گذشته رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، قیمت طلا پیش از تعطیلی بازار اندکی کاهش یافت زیرا معامله‌گران تا حد زیادی از دلار در آستانه سیگنال‌های بیشتر در مورد سیاست پولی ایالات‌متحده از سمپوزیوم جکسون هول حمایت کردند، اگرچه نشانه‌هایی از ضعیف‌ شدن رشد همچنان طلا را بالاتر از سطوح کلیدی نگه داشته است.

با این حال، چشم انداز فلز زرد به دلیل افزایش نرخ‌های بهره ایالات‌متحده نامشخص بود. ارزش دلار در روز جمعه به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید، در حالی که بازدهی خزانه‌داری به بالاترین حد در چند دهه گذشته افزایش یافت. داده‌های شاخص مدیران خرید تولید و خدمات از اقتصادهای بزرگ بسیار پایین‌تر از تخمین‌ها گزارش شد که از افزایش قیمت طلا حمایت می‌کرد.

با این حال، تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کردند، برای دومین هفته متوالی کاهش یافت، اطلاعات سفارش‌های کالاهای بادوام اصلی ایالات متحده نیز بهتر از انتظارات گزارش شد.

بر اساس گزارش اینوستنیگ نیوز، دو مقام فدرال رزرو به طور آزمایشی از جهش بازدهی بازار اوراق قرضه به عنوان چیزی که می‌تواند مکمل کار بانک مرکزی برای کاهشی شدن اقتصاد و بازگرداندن تورم به هدف ۲ درصد باشد، استقبال کردند و البته افزودند که شانس خوبی برای افزایش نرخ بهره وجود ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha