۰ نفر

بزرگ‌ترین قبرستان لوازم الکترونیکی جهان کجاست؟ + عکس

۱۹ مرداد ۱۴۰۲، ۱۱:۴۹
کد خبر: 731552
بزرگ‌ترین قبرستان لوازم الکترونیکی جهان کجاست؟ + عکس

زباله های الکترونیکی زباله هایی هستند که به طیف وسیعی از وسایل الکترونیکی از جمله یخچال، مایکروویو و تلویزیون تلفن همراه، تبلت و... اشاره دارد. اما چه سرنوشتی در انتظار این زباله ها است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، حاشیه شهر آکرا پایتخت غنا بزرگترین گورستان‌ لوازم الکترونیکی جهان را در خود جای داده است این گورستان عظیم «آگبوگ‌بلوشی»نام دارد.

کارشناسان می‌گویند زباله‌های الکترونیکی چالش روزافزونی برای سلامت آدمی و محیط زیست است؛به گزارش سازمان ملل، هر سال بیش از ۵۰ میلیون تن زباله الکترونیکی در جهان تولید می‌شود، یعنی حجمی معادل ۵۰ هزار برج ایفل. فقط یک پنجم کل این زباله‌ها، بازیافت می‌شود و باقی آن یعنی چیزی حدود ۴۰ هزار تن زباله الکترونیکی راهی کشورهای در حال توسعه می‌شود تا در آنجا دفن یا سوزانده شود.

بزرگ‌ترین قبرستان لوازم الکترونیکی جهان کجاست؟/ عکس

صادر کردن زباله‌های الکترونیکی طبق معاهدهٔ بازل غیرقانونی است. غنا سالانه حدود 215000 تن لوازم الکترونیکی مصرفی دست دوم را از خارج از کشور، عمدتاً از اروپای غربی، وارد می کند و سالانه 129،000 تن زباله الکترونیکی دیگر تولید می کند، تقریباً نیمی از این واردات را می توان بلافاصله مورد استفاده قرار داد، یا بازسازی کرد و فروخت. اما سرنوشت باقی این واردات منتهی به قبرستان است.

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha