۰ نفر

اقتصادآنلاین بررسی می‌کند؛

پیش بینی بورس در هفته آینده / چرا احتمال مثبت شدن بورس بیشتر است؟

۱۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۹:۲۷
کد خبر: 731264
پیش بینی بورس در هفته آینده / چرا احتمال مثبت شدن بورس بیشتر است؟

بازار سرمایه در هفته دوم مرداد ماه شروع به شدت بدی داشت. شایعه انحلال بورس کالا بازار را به شدت متشنج کرد. علاوه بر این عرضه ۳۵همت اوراق مرابحه عام دولتی نیز تا حدی در منفی شدن بازار موثر بود.

اقتصادآنلاین - محمد قبادیان؛ تکذیب شایعه انحلال بورس کالا و استقبال نه چندان قابل قبول فعالان بازار از اوراق دولتی(معامله حدود ۱۳ همت از اوراق) بازار را در روز سه شنبه مثبت نمود. علاوه بر این در روز سه شنبه بازارگردانان الزام به فروش نداشتند و بازار یکدست سبز پوش شد. عبور دلار از کانال ۵۰هزار تومان نیز یکی از دلایل مثبت بازار در روز سه شنبه بود. شاخص کل ۰.۳ درصد و شاخص هم وزن ۰.۷ درصد افت داشت. اگر تعطیلی غیر مترقبه چهارشنبه رقم نمی خورد با توجه به شرایط بازار در پایان روز سه شنبه و روند بازار پیش بینی هفته گذشته محقق می‌شدو و بازار هفته ای مثبت را تجربه می‌نمود. در روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ شاخص کل  رشد یک درصدی و شاخص هم وزن رشدی ۰.۹۷ درصدی را تجربه نمود. ارزش معاملات خرد ۵ همت،  و  ورود پول حقیقی ۱۰۸ میلیارد تومان بود. ورود پول به گروه های خودرو، نفتی و سرمایه گذاری و خروج پول از گروه‌های بانک، بیمه و انبوه سازی رقم خورد.

هفته بعد چگونه خواهد بود؟

بازار روز سه شنبه روند مثبتی را آغاز نمود. بعد از مدتی منفی شد و دوباره مثبت گردید. تغییر روند بازار از منفی به مثبت در طی روز پس از مدت‌ها رقم خورد و نکته امید بخشی برای بازار است. صندوق‌های سهامی و صندوق طلا در پایان سه شنبه آخرین قیمت بالاتر از پایانی داشتند که نشان می‌دهد بازار در روز شنبه مثبت آغاز خواهد شد. عبور دلار از کانال ۵۰ هزار تومان نیز می‌تواند بازار سرمایه را در هفه پیش رو مثبت نماید. با وجود رشد نرخ بهره فدرال رزرو کامودیتی‌ها واکنش خاصی به این اقدام نداشتند و قیمت نفت نیز به ۸۵ دلار رسید.  به طور کلی  در حال حاضر قدرت درایورهای بازار بیشتر از ریسک‌های آن است. بنابراین بازار مثبت در هفته آتی و عملکرد بهتر شاخص کل نسبت به هم وزن مورد انتظار نگارنده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha