۰ نفر

سفر قریب الوقوع امیرعبدالهیان به توکیو؟

۱۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۷:۰۷
کد خبر: 731173
سفر قریب الوقوع امیرعبدالهیان به توکیو؟

رسانه‌های ژاپنی درحالی از سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه کشورمان به توکیو خبر داده اند که پیگیری‌ها نشان می‌دهد تاکنون هیچ اطلاع رسانی رسمی از سوی تهران و توکیو در این باره صورت نگرفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، رسانه‌های ژاپنی و غربی امروز از سفر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان به ژاپن خبر دادند، این در حالی است که پیگیری‌ها حاکی از آن است که تاکنون رسماً در مورد سفر احتمالی وزیر خارجه به توکیو از سوی ایران و یا ژاپن هیچگونه اطلاع‌رسانی رسمی انجام نشده است.

همچنین ادعای رسانه ژاپنی TBS مبنی بر طرح موضوع درخواست توقف صادرات تسلیحات ایران به روسیه از سوی مقامات ژاپن، بی‌اساس بوده و چنانچه سفری صورت گیرد، طی آن علاوه بر موضوعات دوجانبه، در خصوص شرایط جدید در هر دو منطقه غرب آسیا و آسیای شرقی گفت‌وگو شده و همچنین تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران محکوم و بر ضرورت لغو تحریم‌های ظالمانه، بر احقاق حقوق حقه ملت ایران تاکید شده و در مورد نحوه بهره‌برداری از وجوه بلوکه شده مردم ایران در بانک‌های ژاپن، چاره‌سازی خواهد شد.

خاطر نشان می‌سازد ایران بارها اعلام کرده در جنگ اوکراین بی‌طرف است و ضمن تعامل با مسکو و اوکراین از هیچ یک از طرفین در مسیر تشدید جنگ حمایت نکرده و همواره طرفین را به حل و فصل این بحران از طریق تشویق آنان به گفت‌وگو و راه‌های مسالمت‌آمیز دعوت نموده است.

وزر امور خارجه ایران نیز در اظهارات اخیر خود در نشست خبری با همتای پاکستانی ضمن راه‌حل ندانستن جنگ در اوکراین، گفته بود: ما تسلیح اوکراین توسط آمریکا و برخی کشورهای غربی را نگران کننده می‌دانیم. تسلیح طرفین جنگ جز ویرانی بیشتر، تأثیری نخواهد داشت.

۰ نفر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha