۰ نفر

طلا صعود کرد

۱۳ مرداد ۱۴۰۲، ۸:۲۰
کد خبر: 730938
طلا صعود کرد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۳۵ دلار و ۹۶ سنت رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قیمت طلا در شرایطی که تاجران منتظر جدیدترین اخبار اقتصادی آمریکا در مورد سیاست‌های پولی این کشور هستند در روز جمعه افزایش داشته است.

به نقل از رویترز، بالا رفتن ارزش دلار طی چند روز گذشته قیمت طلا را پایین نگه داشته است. نشانه‌های تقویت اقتصاد آمریکا احتمال حفظ روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده که به نفع فلزات گرانبها از جمله طلا نیست.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۹۳۵ دلار و ۹۶ سنت رسید.

تمرکز بازار در حال حاضر به گزارش لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا جلب شده که قرار است در ساعات آینده منتشر شود و انتظار می‌رود از ادامه رشد بازار کار آمریکا در ماه ژوئیه خبر دهد.

هرگونه نشانه‌ای از مقاومت بازار کار آمریکا انگیزه بیشتری به فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره می‌دهد.

با وجود اینکه تورم در آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی کمی آرام‌تر شده اما بازار کار همچنان پررونق است که مانع پایین آمدن قیمت‌ها می‌شود. اما لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا در ماه ژوئن کاهش یافته و پایین‌تر از حد انتظار بوده که امید به توقف روند افزایش نرخ بهره را افزایش داده است.

آمار مشابه در ماه ژوئیه امید به پایان این سیاست را افزایش می‌دهد. بدین ترتیب ارزش دلار پایین می‌آید که به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلا خواهد بود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۶۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۲۰ درصد افزایش ۹۱۹ دلار و ۶۳ سنت معامله می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha