۰ نفر

هفته آرام بازار ارز / دلار آزاد ۴۹ هزار تومان ماند

۳ شهریور ۱۴۰۲، ۱۶:۳۸
کد خبر: 730881
هفته آرام بازار ارز / دلار آزاد ۴۹ هزار تومان ماند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه مرز خسروی آماده پذیرش زوار است، گفت: تردد زائران از مرز خسروی روان و بدون مشکل در جریان است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، شنبه هفته جاری (۲۸ مردادماه) بازار ارز با نوسان کمی نسبت به آخرین ساعات معاملات در روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۶ مرداد ماه)، کار خود را آغاز کرد. در این بازار قیمت یورو در مرکز مبادله تا آخرین روز همین هفته روند نزولی خود را ادامه داد اما در بازار آزاد نوسان کمی را به خود دید.

به عنوان مثال هر دلار آمریکا در روز شنبه هفته جاری (۲۸ مرداد ماه) در بازار آزاد (غیررسمی) به حدود ۴۹ هزار تومان رسیده بود، اما همین نرخ تا روز دوشنبه با نوسان چند صد تومانی مواجه شد. همین روند قیمتی تا پایان روز کاری این هفته ادامه پیدا کرد و نهایتا دلار در محدوده قیمتی روزهای نخست هفته روی محدوده ۴۹ هزار تومان ثابت ماند و هفته خود را به پایان رساند.

قیمت دلار به صورت اسکناس و حواله در مرکز مبادله نیز روند نسبتا مشابهی را تجربه کرد؛ به گونه‌ای که شنبه (۲۸ مرداد ماه) به ترتیب ۴۱ هزار و ۳۱۵ تومان و ۳۷ هزار و ۵۵۹ تومان قیمت‌گذاری شد و تا آخرین روز هفته جاری با افزایش جزئی به ۴۱ هزار و ۲۹۷ تومان و  ۳۷ هزار و ۵۴۳ تومان رسید.

یورو نیز در نخستین روز این هفته در حدود ۵۳ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد اما بعد از گذشت دو روز، یعنی دوشنبه نرخ آن با نوسان چند صد تومانی مواجه شد. نهایتا یورو در حوالی همین نرخ ایستاد.

نرخ اسکناس و حواله یورو در مرکز مبادله ارز و طلا نیز این روند نزولی را تجربه کرد، چرا که از ابتدای هفته جاری به ترتیب از ۴۴ هزار و ۹۲۸ تومان و ۴۰ هزار و ۸۴۴ تومان به ۴۴ هزار و ۸۵۷ تومان و ۴۰ هزار و ۷۷۹ تومان رسید.

درهم و سایر ارزها نیز در بازار به تبعیت از دلار و یورو روند قیمتی کم نوسانی را تجربه کردند و باید دید در ادامه و هفته‌های پیش رو روند قیمت‌ها در بازار ارز تا کجا ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha