۰ نفر

خبر مهم و جدید مسکو درباره همکاری نظامی با تهران

۱ شهریور ۱۴۰۲، ۱۶:۴۵
کد خبر: 730608
خبر مهم و جدید مسکو درباره همکاری نظامی با تهران

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در جریان دیدار هیأت ایرانی با مقام‌های این وزارتخانه، همکاری‌های نظامی مشترک بین دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در ادامه برنامه سفر کاری هیأت نظامی ایرانی به ریاست امیرسرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روسیه، آنها امروز با مقام‌های وزارت دفاع روسیه دیدار کردند.

وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان دیدار هیأت ایرانی با مقام‌های این وزارتخانه، همکاری‌های نظامی مشترک بین دو کشور مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

به نوشته خبرگزاری «اینترفکس»، معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه طی دیدار با فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، همکاری‌های نظامی را بررسی کرد.

طبق این گزارش، «الکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه در گفتگو با امیرسرتیپ حیدری در مسکو، توافق کردند که سطح تماس‌ها در زمینه همکاری‌های نظامی را افزایش دهند.

روز دوشنبه بود که فرمانده نیروی زمینی نزاجا در رأس هیأتی نظامی بعد از ورود به مسکو، با «اولگ سالیوکوف» فرمانده نیروی زمینی ارتش فدراسیون روسیه دیدار و رایزنی کرد.

طی ماه‌های اخیر روابط ایران و روسیه بر پایه منافع ملی مشترک به تدریج بهبود یافته است و فشار غرب علیه مسکو پس از عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین سبب شده تا انگیزه بیشتری برای بهبود روابط روسیه و ایران ایجاد شود.

منبع: فارس
۰ نفر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha