۰ نفر

سرقت در تهران ۷ درصد کاهش داشته است

۱۸ مرداد ۱۴۰۲، ۱۹:۰۹
کد خبر: 730538
سرقت در تهران ۷ درصد کاهش داشته است

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با اشاره به عملکرد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کاهش ۷ درصدی سرقت در تهران در چهار ماه نخست سال جاری به نسبت سال گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست مجمع نمایندگان استان تهران مجلس در محل فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت: این نشست با حضور سردار عباسعلی محمدیان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و دیگر مدیران و فرماندهان فاتب برگزار شد. در این جلسه پیرامون موضوعات مرتبط با مأموریت پلیس فاتب، چالش‌ها و موضوعات مرتبط با مسئله ارتقا امنیت در شهر تهران بحث و بررسی شد. همچنین سردار محمدیان گزارشی از فعالیت‌های فاتب ارائه کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت و قرار شد برای افزایش کارآمدی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در مجلس آن را دنبال کنیم، افزایش بودجه مجموعه‌های فاتب بود، چرا که فاتب با مراجعه بالای شهروندان به پلیس مواجه هستند در حال حاضر ۴۱ هزار تماس با پلیس تهران گرفت می‌شود و به طور میانگین هر دو ثانیه یک تماس صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به حجم تماس‌ها و لزوم اعزام نیرو برای رسیدگی به مسائل مطرح شده از سوی شهروندان، نیاز به اصلاحات اساسی دارد.

خضریان با اشاره به گزارش فاتب از کاهش سرقت در چهار ماه نخست امسال به نسبت سال گذشته گفت: این موضوع یکی از دستاوردهای بزرگ فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است. طبق این گزارش سرقت‌ها به نسبت سال گذشته ۷ درصد کاهش داشته که ضرورت دارد تجهیزات پلیس برای افزایش و تقویت توان آن در مقابله با سرقت ارتقا پیدا کند، از این رو مقرر شد افزایش بودجه فاتب را در مجلس دنبال کنیم، همچنین برای ساخت کلانتری‌ها و بازداشتگاه‌های موقت با توجه به گستردگی شهر تهران بزرگ، نمایندگان تهران قول پیگیری موضوع را در کمیسیون‌های برنامه و بودجه و تلفیق دادند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: گزارش پلیس در موضوع طرح مقابله با اراذل و اوباش در تهران بزرگ حاکی از رشد دستگیری این افراد در چهار ماه گذشته بوده که باعث کاهش این معضل در شهر تهران شده است. همچنین در زمینه جمع آوری و تحویل معتادان متجاهر به مراکز بازپروری نواقضی وجود دارد که قرار شد با پیشنهادات نمایندگان مجلس و پلیس این نواقض برطرف شود.

وی درباره برخی خلاء های قانون در موضوع رسیدگی به عدم رعایت قوانین از سوی شهروندان و ایجاد معضل جدی برای شهر گفت: پلیس اعلام کرد برای برخورد با خودروهایی که در مقابل پارکینگ منازل و آتش نشانی‌ها توقف می‌کنند خلاء قانونی داریم که نمایندگان استان تهران قول پیگیری موضوع در کمیسیون‌های مرتبط در مجلس را دادند.

خضریان با اشاره به گزارش پلیس در خصوص اجرای طرح‌های ناظر یک، دو و سه و همچنین تقویت این طرح‌ها برای مقابله با برخی بد پوششی‌ها و کشف حجاب‌ها در سطح شهر تهران، بیان کرد: مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بر انجام صحیح و درست مأموریت مهم پلیس در سطح خودرویی، فردی و صنفی تا برطرف شدن این ناهنجاری اجتماعی تاکید کردند.

عضو هیأت رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص تأثیرگذاری اجرای طرح ناظر یک گفت: بر اساس گزارش پلیس پیامک‌هایی برای صاحبان خودروها برای کشف حجاب ارسال شده است که آمار نشان می‌دهد بعد از ارسال پیامک اول، افراد نسبت به رعایت حجاب اقدام کردند و به پیامک دوم نرسیده و افراد محدودی پیامک سوم را دریافت و توقیف خودرو رخ داده است.

وی ادامه داد: در طرح ناظر ۲ که مربوط به موضوع رعایت حجاب در اصناف و مجموعه‌های تجاری و اداری سطح شهر است، پلیس بر همکاری اصناف و گروه‌ها تاکید کرد و مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس اعلام آمادگی کرد در صورت نیاز از پلیس در خصوص اقداماتش حمایت کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس بیان کرد: در خصوص اقدامات تقنینی در لایحه عفاف و حجاب مقرر شد نمایندگان این مجمع مطالبات پلیس را برای تقویت ضابطین در این لایحه دنبال کنند تا نقش پلیس کاهش پیدا نکند و دست پلیس برای برخورد با متخلفان باز باشد.

۰ نفر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha