۰ نفر

طلا آخر ماه افزایشی شد / آخرین قیمت‌ها از بازار طلا سی و یکم مرداد ماه (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

۳۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۴۳
کد خبر: 730356
طلا آخر ماه افزایشی شد / آخرین قیمت‌ها از بازار طلا سی و یکم مرداد ماه (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

آخرین قیمت طلا برای امروز اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان رسید، که نسبت به روز گذشته افزایش است.

قیمت امروز طلا اعلام شد.

آخرین قیمت طلا؛

بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۹۶ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۰۳ دلار به فروش می رسید. گفتنی است، قیمت امروز مثقال طلا به ۱۰ میلیون و ۶۱ هزار تومان رسیده است.

قیمت هر گرم طلا امروز؛

قیمت امروز طلا
انس طلا ۱۹۰۳ دلار
مظنه تهران ۱۰٫۰۶۱٫۰۰۰
طلای ۱۸ عیار ۲٫۳۲۲٫۶۰۰
طلای ۲۴ عیار ۳٫۰۹۶٫۰۰۰

قیمت طلا و سکه امروز تهران؛

قیمت انواع سکه
سکه طرح جدید ۲۸٫۰۰۰٫۰۰۰
سکه طرح قدیم ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰
نیم سکه ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰
ربع سکه ۱۰٫۰۵۰٫۰۰۰
سکه گرمی ۵٫۹۰۰٫۰۰۰

به گزارش سرویس طلا و ارز اقتصادآنلاین، ویژگی‌هایی مثل نقدشوندگی سریع، حمل آسان (ارزش بالا در حجم کم) و نگهداری راحت (فاسد نمی‌شود، زنگ نمی‌زند و از بین نمی‌رود) باعث شده که این فلز کمیاب از دیرباز مورد توجه افراد و دولت‌ها قرار بگیرد. طلا فلزی چکش‌خوار است و به‌سادگی شکل می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که در دوران باستان، نفیس‌ترین و ظریف‌ترین مصنوعات از طلا ساخته شوند. قیمت طلای ۲۴ عیار از عیارهای ۲۲ و ۱۸ بالاتر است. اما برای نگه‌داری و سرمایه‌گذاری طلای ۲۴ بهترین گزینه نیست. طلای خالص (۹۹٫۹%) به‌سادگی آسیب می‌بیند و تغییر شکل می‌دهد.

در ایران معمولاً از عیار ۱۸ استفاده می‌شود و عیارهای ۲۰ و ۲۲ هم به رسمیت شناخته می‌شوند اما تولید طلا با عیار پایین‌تر از ۱۸ فقط برای صادرات مجاز است و عرضه آن در بازار داخل ممنوع است.  عیار سکه‌ها معمولاً بالاتر از عیار جواهرات است و گاهی از طلای خالص هم در سکه‌زنی استفاده می‌شود. در ایران تمام انواع سکه‌های بهار آزادی با عیار ۲۱٫۶ (۹۰٪) ضرب می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha