۰ نفر

روزنامه‌های رژیم صهیونیستی سیاه شدند!

۳ مرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۳۵
کد خبر: 729746
روزنامه‌های رژیم صهیونیستی سیاه شدند!

پس از آنکه پارلمان رژیم صهیونیستی بند اصلی طرح جنجال برانگیز تغییرات قضایی را تصویب کرد، بسیاری از روزنامه‌های این رژیم امروز (سه‌شنبه) در اقدامی اعتراضی یک صفحه تماما سیاه را در صفحه اول خود منتشر کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به نقل از جروزالم پست، پول چاپ صفحات اول این روزنامه‌ها که به رنگ سیاه بوده، توسط یک جنبش اعتراضی در رژیم صهیونیستی پرداخت شده است.

در پایین صفحه اول این روزنامه‌ها با فونت کوچک و رنگ سفید نوشته شده است: «یک روز سیاه برای دموکراسی اسرائیل» و همچنین مجددا با فونت کوچک و بالای صفحه واژه «تبلیغات» به‌چشم می‌خورد.

اگرچه تمام این روزنامه‌ها از جمله یدیعوت آحارونوت، یسرائیل هیوم و هاآرتص شامل واژه "تبلیغات" می‌شد، اما برخی از خوانندگان مدعی شدند که این نوشته بسیار کوچک بوده و به اندازه کافی مشخص نبوده است.

پارلمان رژیم صهیونیستی روز دوشنبه بند اصلی طرح جنجال برانگیز اصلاح قضایی را تصویب کرد که اختیارات دیوان عالی رژیم را سلب می‌کند.

از مجموع ۱۲۰ نماینده پارلمان، ۶۴ نماینده ائتلاف دولتی به نخست وزیری بنیامین نتانیاهو به این طرح رای مثبت دادند و نمایندگان اپوزیسیون فرایند رای گیری را تحریم کردند.

قانون «برهان معقولیت» به دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد تصمیمات دولت را نظارت و بررسی کند و برخی از آنها را در صورتی که مطابق با منافع عمومی نباشد، باطل کند. این شامل انتصابات در وزارتخانه‌ها و سایر نهادها یا سایر تصمیمات عمومی است که با منافع عمومی در تضاد است.

لغو این قانون به معنای به حاشیه راندن نقش دیوان عالی در دخالت در تصمیمات کابینه به ویژه انتصاب وزرا، معاونان آنها و غیره است.

۰ نفر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha