۰ نفر

هزینه ساخت هر متر نهضت ملی مسکن مشخص شد

۱۴ مرداد ۱۴۰۲، ۱۰:۰۶
کد خبر: 728254

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان این که هزینه ساخت هر متر نهضت ملی ۸ میلیون تومان است، گفت: شهرداری‌ها شرط شناسنامه فنی ملکی برای صدور پایان کار را رعایت نمی کنند.


هزینه ساخت هر متر نهضت ملی مسکن مشخص شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، علی کریمی با اشاره به اینکه هزینه های اعلام شده سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص هزینه های ساخت و ساز واقعی نیست، اظهار کرد: مطابق استعلامی که از انجمن انبوه سازان داشته ایم هزینه هر مترمربع ساخت مسکن ۱۲ میلیون تومان به بالاست.

وی با اشاره به نهضت ملی مسکن افزود: هزینه اعلام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی برای هر مترمربع از واحدهای طرح مذکور ۸ میلیون تومان است که تعدیل ها نیز به آن اضافه می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه رویکرد ساخت و سازها در کشور استفاده از استانداردهای اجباری بوده است، گفت: یکی از مشکلات ساختمان سازی در کشور با وجود تمام پیشرفت ها این است که تاکنون صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش عمر پ صنعتی سازی حاصل نشده است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با یادآوری اینکه صدور پایان کار ساختمان باید منوط به وجود شناسنامه فنی ملکی باشد، گفت: این درحالی است که تعداد زیادی از شهرداری‌ها این مسئله را رعایت نمی کنند.

کریمی آنچه تاکید کرد: ضمن اینکه شهرداری‌ها مجری ذی صلاح در ساخت و سازها را الزامی نمی دانند و ساخت و ساز بدون مجری پیش می رود.

وی اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران آمادگی دارد شناسنامه فنی ملکی را برای تمام ساختمان ها عملیاتی کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha