۰ نفر

هشدار تشدید بارش باران / این استان‌ها منتظر سیل باشند

۱۵ مرداد ۱۴۰۲، ۸:۵۵
کد خبر: 728096
هشدار تشدید بارش باران / این استان‌ها منتظر سیل باشند

سازمان هواشناسی با صدور هشدار تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌ها از احتمال سیلاب ناگهانی، آب‌گرفتگی معابر و شکستن درختان کهنسال خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، سمنان،‌ ارتفاعات تهران،‌ البرز و مازندران،‌ شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی افزایش ابر،‌رگبار و گاهی رعدوبرق روی می‌دهد.

فردا در برخی مناطق شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان،‌قزوین، البرز،‌تهران،‌سمنان،‌مازندران،‌مرکزی،‌قم و اصفهان رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز شرقی و مرکزی،‌ سواحل دریای خزر،‌ارتفاعات شرقی زاگرس،‌ برخی مناطق شمال غرب رگبار و رعدوبرق ادامه خواهد داشت.

پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش‌های خفیف روی می‌دهد و برای سایر مناطق کشور جو آرامی پیش بینی شده است.

طی ۵ روز اینده در ارتفاعات شمالی هرمزگان و ارتفاعات جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان،‌کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر،‌ رگبار،‌ رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی شده است. طی این مدت در برخی مناطق شمال شرق، شرق،‌بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش دید و کاهی کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

فردا دریای خزر و طی ۵ روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی (بویژه در ساعات بعدازظهر)

زمان پایان: یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵

نوع مخاطره: رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد تگرگ

منطقه اثر:

یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵: خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شرق و ارتفاعات سمنان و ارتفاعات در استانهای گلستان، مازندران و تهران

اثر مخاطره: آبگرفتگی معابر، سیلاب بصورت محلی، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، صاعقه، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک و تگرگ، وزش باد شدید موقت، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهنسال.

توصیه: اجتناب از تردد، توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری بویژه در اطراف رودخانه‌ها، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha