۰ نفر

گزارش میدانی اقتصادآنلاین از بازار لوازم خانگی؛

چند کاربرد جالب بخارشوی در خانه که نمی‌دانید! + لیست قیمت انواع بخارشوی ایرانی و خارجی

۲۱ تیر ۱۴۰۲، ۱۸:۳۰
کد خبر: 725787
چند کاربرد جالب بخارشوی در خانه که نمی‌دانید! + لیست قیمت انواع بخارشوی ایرانی و خارجی

فهرست قیمت برخی از انواع بخارشوی موجود در بازار به شرح زیر است.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ بخارشوی‌ها حتی بدون هیچ‌گونه مواد شیمیایی آلودگی‌های سرسخت را از بین می‌برند. کاربرد بخارشوی در تمیز کردن قسمت های مختلف خانه به طبیعی‌ترین روش می باشد. چه در حمام، آشپزخانه یا اتاق نشیمن، می‌توان از آنها برای نظافت استفاده کرد. چه چیزی طبیعی‌تر از نیروی بخار برای کارهای نظافت در خانه است؟

هفت دلیل خوب برای تمیز کردن با بخار:

۱- تمیز کردن با بخار سازگار با محیط‌زیست است – مصرف مواد شوینده و آب کم است

۲- تمیز کردن با بخار بهداشتی است – حتی در مناطق دور از دسترس

۳- تمیز کردن با بخار آسان است – بدون تماس با آلودگی

۴- تمیز کردن با بخار سالم‌تر است – مواد شوینده شیمیایی وجود ندارد

۵- تمیز کردن با بخار برای همه‌جا قابل استفاده است – می‌توان برای تمیز کردن آشپزخانه، حمام یا پنجره‌ها، و همچنین برای اتو کردن و مراقبت از پارچه استفاده شود.

۶- تمیز کردن با بخار باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود – سرعت تمیز کردن را افزایش می‌دهد

۷- تمیز کردن با بخار اقتصادی است – از آنجا که مواد شوینده مورد نیاز نیست

شیرآلات درخشان

با دستگاه بخارشوی و لوازم جانبی مناسب از تمیز کردن اتصالات لذت ببرید: قابلیت اتصال یک برس کوچک گرد به نازل جزئیات، آن را برای تمیز کردن هدفمند ایده‌آل می‌کند. حتی بدترین آلودگی‌ها را می‌توان با بخارپاشی مستقیم از بین برد. پس از تمیز کردن محل، کافی است آن را با استفاده از یک پارچه خشک کنید تا از نشست مجدد خاک در اتصالات جلوگیری کند.

از بین بردن آهک روی اتصالات و سطوح

هنگام تمیز کردن با بخار، همیشه از نازل جزئیات استفاده کنید تا از خراش اتصالات جلوگیری کنید.

این مراحل را دنبال کنید: نازل جزئیات را بسیار نزدیک به جسمی که باید تمیز شود نگه دارید تا آهک روی آن حل شود. اگر این کار نتواند مقیاس آهک سرسخت را از بین ببرد یا در یک مکان ناجور قرار دارد، می‌توانید یک قلم‌مو را به نازل وصل کنید: با جت‌های بخار قدرتمند، بخار را روی محل پاشش دهید. برای از بین بردن تکه‌های ضخیم‌تر آهک استفاده از سرکه، آب‌لیمو یا یک محصول تمیز کننده توصیه می‌شود. علاوه بر این، بخاردهی منظم از تجمع رسوبات آهک جلوگیری می‌کند.

تمیز کردن پنجره‌ها و سطوح شیشه‌ای بدون هیچ لکه‌ای

کاربرد بخارشوی‌ برای تمیز کردن شیشه‌ها، آینه‌ها و سطوح شیشه‌ای بدون هیچ لکه یا رگه‌ای ایده‌آل هستند.

در مرحله اول شیشه را با استفاده از نازل دستی و پارچه میکروفیبر بخار داده و پارچه را روی شیشه بکشید تا آلودگی آن پاک شود. در صورت تمایل، می‌توانید از نازل جزئیات برای بخار دادن استفاده کنید. سپس می‌توانید بقایای آب را با استفاده از اسکاج یا دستگاه شیشه‌شوی پاک کنید. این کار باید به صورت عمودی از بالا به پایین انجام شود.

مطمئن شوید که هر از چند گاهی تیغه لاستیک را با پارچه پاک کنید. برای جلوگیری از ایجاد رگه‎‌های ریز، کافی است از پارچه‌ای با ریز الیاف استفاده کنید تا هر قطره آب باقیمانده‌ای را جذب کند.

قبل از استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن پنجره‌ها برای اولین بار، باید بقایای مواد شوینده موجود را پاک کنید: سطح را با پارچه میکروالیاف با یک حرکت افقی و عمودی تمیز کنید تا تمام رگه‌ها از بین بروند، سپس تمام قسمت را با یک دستمال تا خورده خشک کنید.

نکته: شیشه‌های پنجره را قبل از تمیز کردن در دمای پایین با بخار دادن کل سطح، گرم کنید – این از تشکیل ترک‌ها، که می‌تواند منجر به شکستن شیشه شود، جلوگیری می‌کند. در هنگام انجام این کار از نازل جزئیات استفاده نکنید، زیرا گرمای غلیظ تأمین شده توسط نازل ممکن است در دماهای بسیار پایین به شیشه آسیب برساند.

از بین بردن رسوبات چربی روی فولاد ضد زنگ

پوشش میکروفیبر را روی نازل دستی قرار دهید. سپس بخار را آزاد کرده و سطح فولاد ضدزنگ را با پوشش میکروفایبر تمیز کنید تا رسوبات روغن و چربی از بین برود. اگر لکه چربی قدیمی است، به راحتی از شر آن خلاص نمی‌شوید. چربی به تدریج در پارچه جمع می‌شود، و هرموقع که نیاز بود باید در نیمه‌راه عوض شود. برای پایان بدون خط و رد، می‌توان قسمت تمیز شده را با پارچه میکروفیبر جلا داد.

کاربرد بخارشوی در تمیز کردن اجاق گاز

بخار پاک کردن لکه‌های سرسخت و پخته شده روی اجاق گاز شما را آسان می‌کند. کاربرد بخارشوی برای تمیز کردن اجاق‌های سرامیکی، با استفاده از یک برس گرد با یک پد تمیز کننده که روی سر برس قرار دارد می تواند ساده باشد. اکنون با بخار دادن مداوم محل مورد نظر، کل اجاق گاز را تمیز کنید.

نگران نباشید، بخار برای جلوگیری از ایجاد خراش، لایه‌ای روان‌کننده از هوا را در زیر پد تمیزکننده تشکیل می‌دهد. با استفاده از نازل جزئیات و یک برس گرد (که به نازل جزئیات متصل است) می‌توان اتصالات و لبه‌ها را بدون پد تمیز کرد. اطمینان حاصل کنید که از یک برس با موی پلاستیکی استفاده می‌کنید زیرا این کار باعث خراش روی صفحه نمی‌شود. سپس سطح را با یک پارچه خشک کنید.

نکته: حتی شعله‌ها و میله‌های گریل را می‌توان از این طریق به راحتی تمیز کرد.

تازه کردن لباس‌ها

تازه کردن لباس‌ها با استفاده از نازل مراقبت از منسوجات بهترین روش از کاربرد بخارشوی است. پاک کننده پرز یکپارچه به از بین بردن مو و پرز از لباس کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از بخار برای صاف کردن چین و چروک پرده و لباس بدون نیاز به بیرون آوردن اتو استفاده کنید. یک مزیت اضافی بخار این است که بوی نامطبوع را نیز از بین می‌برد.

مواظب باشید لباسها هنگام بخار دادن خیلی خیس نشوند و همیشه فاصله ایمن را حفظ کنید.

نکته: همیشه تحمل بخار کالا را قبل از اینکه آن را با بخار تمیز کنید، روی یک منطقه نامحسوس آزمایش کنید. ابتدا آن را با بخار تمیز کرده، سپس بگذارید خشک شود و سپس لباس را از نظر تغییر شکل یا رنگ بررسی کنید.

از بین بردن لکه‌های روکش مبلمان

کاربرد بخارشوی‌‌ها در تمیز کردن روتختی نیز زبانزد است: برای از بین بردن لکه‌های جداگانه، نازل جزئیات را با زاویه (نه به صورت عمودی) در برابر روکش مبلمان قرار دهید و پارچه میکروفیبر را در کنار آن نگه دارید، سپس بخار را آزاد کنید. بخارشوی به اصطلاح لکه را درون پارچه میکروفیبر “منفجر” می‌کند.

نکته: قبل از این حساسیت پارچه به گرما را در یک منطقه نامحسوس بررسی کنید.

از بین بردن گرد و غبار از گیاهان

گیاهان بزرگ اغلب در لایه نازکی از غبار پوشانده می‌شوند. استفاده از گردگیر برای از بین بردن آن اغلب بسیار دشوار است. بخار را از فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متری روی گیاهان پاشش کنید و سپس با استفاده از پارچه گرد و غبار را پاک کنید.

نکته: ابتدا مناطق حساس به رطوبت گیاهان را بپوشانید.

تمیز کردن چاه سینک با بخار

تمیز کردن با بخار برای از بین بردن رسوبات و بوهای موجود در سوراخ‌های سینک توصیه‌می شود: نازل جزئیات را در برابر سوراخ نگه دارید و بخار را آزاد کنید – نازل بخار باریک و قدرتمند به راحتی خاک را شستشو می‌دهد.

نکته: قطعات پلاستیکی زیر صافی ظرفشویی را مستقیماً بخار ندهید زیرا این قطعات در اثر حرارت بیش از حد آسیب می‌بینند.

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است و به دلیل نوسان قیمت‌ها در بازار ممکن است با نرخ امروز بازار متفاوت باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس "لوازم خانگی" در پایگاه خبری اقتصادآنلاین مراجعه نمایید.

 

قیمت انواع بخارشوی
نام کالا

مدل

قیمت (تومان)

فوما

 FU9009

۵,۶۵۰,۰۰۰

تکنو

 Te-3300

۴,۳۴۰,۰۰۰

دسینی

 ۹۰۰۹

۴,۶۵۰,۰۰۰

میگل

 GST 120

۴,۹۰۰,۰۰۰

بایترون

 BSX-2100

۵,۷۰۰,۰۰۰

دلمونتی

  DL 200

۶,۷۰۰,۰۰۰

نانیوا

 Ns 6500

۵,۰۵۵,۰۰۰

کارچر

 KARCHER SC5 EASYFIX

۲۰,۹۵۰,۰۰۰

عرشیا

Arshia SC014-2775 - اورکازون

۵,۵۰۰,۰۰۰