۰ نفر
هشدار تهدیدآمیز خواهر رهبر کره شمالی به ارتش آمریکا

خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هواپیماهای جاسوسی آمریکا هشدار داد که ارتش این کشور در صورت "تجاوز غیرقانونی مکرر" با "پرواز بسیار بحرانی" مواجه خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هشدار کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون توسط رسانه مرکزی کره شمالی موسوم به KCNA منتشر شد. او این بیانیه را بعد از آنکه یک هواپیمای جاسوسی وارد منطقه اقتصادی انحصاری کره شمالی شد، صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کیم در یک پیام به زبان انگلیسی گفت: من پیشتر درباره آنکه به ارتش خود اجازه مقابله داده‌ایم، اطلاع رسانی کرده‌ام. در صورت تهاجم غیرقانونی مکرر، نیروهای آمریکایی پرواز بسیار بحرانی را تجربه خواهند کرد.

اوایل روز دوشنبه سخنگوی وزارت دفاع کره شمالی هم هواپیمای جاسوسی آمریکا را به تجاوز به حریم هوایی کره شمالی متهم و تهدید کرد که هیچ ضمانتی برای منهدم نکردن هواپیمای آمریکایی وجود ندارد.

خواهر کیم جونگ اون ضمن هشدار مبنی بر اقدام متقابل ارتش کره شمالی تصریح کرد: هواپیمای جاسوسی آمریکا به منطقه اقتصادی انحصاری کشور ما تجاوز کرده و قصد آن جاسوسی بوده است.

او همچنین کره جنوبی را به دلیل دخالت در این امور به باد انتقاد گرفت و گفت: این مساله‌ای است بین ارتش کره شمالی و نیروهای آمریکایی. کره جنوبی دست از رفتار گستاخانه خود بردارد و برای یکبار هم که شده دهانش را ببندد.

ارتش کره جنوبی، گزارش و بیانیه کره شمالی را رد کرده و آن را "نادرست" می‌خواند؛ همچنین ادعا می‌کند که پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره جزو فعالیت‌های عادی به‌شمار می‌روند.

۰ نفر