۰ نفر

گزارش میدانی اقتصادآنلاین از بازار لوازم خانگی؛

۸ نکته مهم در مورد استفاده از پنکه مه‌پاش + لیست قیمت انواع پنکه مه‌پاش

۲۰ تیر ۱۴۰۲، ۱۶:۳۰
کد خبر: 725622
 ۸ نکته  مهم در مورد استفاده از پنکه مه‌پاش + لیست قیمت انواع پنکه مه‌پاش

شما می‌توانید یک پنکه مه پاش (رطوبت ساز) را در نزدیکی استخر و یا بر روی زمین نصب کنید. این وسیله، به شما کمک می‎‌کند در طول تابستان خنک بمانید.

اقتصاد آنلاین- فائزه امین پویا؛ در فصل تابستان اکثر افراد زمان فراغت خود را در بیرون از منزل به سر می‌برند. در این حالت، گرمای بسیار زیاد می‌تواند بر روی شما و پوستتان اثر منفی بگذارد حتی بیشتر افراد، اگر در معرض گرمای بیش از حد قرار بگیرند، بیمار می‌شوند. به همین دلیل است که باید گزینه‌هایی را برای خنک‌کردن فضای باز، در نظر داشت. بهترین راه برای خنک ماندن در زمانی که بیرون از منزل هستید، استفاده از پنکه مه پاش است.

برای نگهداری بهتر پنکه مه پاش لازم است تا نکاتی را مد نظر قرار داده و آنها را رعایت نمایید در این مقاله به ۸ نکته در رابطه با پنکه مه پاش اشاره شده است که بدون شک شما را در نگهداری این پنکه‌ها یاری خواهد کرد.

۱- در هر مکانی می‌توانید از پنکه مه پاش استفاده کنید

پنکه‌های مه پاش، یک گزینه عالی برای خنک نگه‌داشتن محیط است. این پنکه‌ها، در واقع غبار آب را پخش می‌کنند و با این کار، باعث خنک نگه‌داشتن محیط می‌شوند. این پنکه‌ها می‌توانند هر محیطی را خنک کنند، در حقیقت، انتخاب این پنکه‌ها به عنوان یک گزینه برای خنک نگه‌داشتن محیط، بهتر از انتخاب دستگاه‌های تهویه مطبوع است.

دستگاه‌های تهویه مطبوع برای تأمین خنکی یک محیط، به فضای بسته نیاز دارند و در واقع این نوع نمی‌توانند فضاهای خارج از ساختمان را خنک کنند. پنکه مه پاش با روشی متفاوت کار می‌کند و به همین دلیل، در خارج از خانه اثربخشی بیشتر و بهتری دارد. علاوه‌بر این شما می‌توانید از این پنکه‌ها در داخل خانه نیز استفاده کنید. بسته به الویتتان، می‌توانید یک پنکه مه پاش قابل حمل یا ثابت را خریداری کنید. وجود پنکه مه پاش ثابت و یا متحرک این امکان را برای شما ایجاد خواهد کرد تا تقریبا در هر مکانی قادر باشید از این پنکه‌ها برای داشتن هوایی ایده‌ال در تابستانی گرم بهره‌مند شوید.

۲- همیشه دستورالعمل استفاده از پنکه مه پاش را مطالعه کنید

پنکه‌های رطوبت ساز، برای خنک نگهداشتن یک ناحیه‌، از آب استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که باید اقدامات لازم را برای اطمینان از ایمنی خود و عملکرد مناسب دستگاهتان انجام دهید. اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید، این است که پنکه را از برق فاصله دهید. از آنجایی که این پنکه غبار آب را پخش می‌کند، نباید آن را در نزدیکی مدارهای الکتریکی قرار داد.

پنکه‌های مه پاش، ممکن است باعث ایجاد رطوبت در سیم‌ها و مدارها شوند که این کار می‌تواند منجر به اتصال کوتاه و درنتیجه، باعث آتش‌سوزی الکتریکی شود. علاوه‌بر این، شما باید همه مواد حساس به آب را از پنکه‌های رطوبت ساز دور نگه دارید. به عنوان مثال، اگر مبلمان چوبی یا وسایلی دیگری دارید که در اثر رسیدن آب به آن‌ها، آسیب می‌بینند، حتماً آنها را از این پنکه دور نگه دارید.

۳- برای بهره‌مندی از بهترین عملکرد پنکه، از نازل‌های اسپری مناسب استفاده کنید

درباره پنکه‌های مه پاش یک تصور غلط رایج وجود دارد که باور دارند این پنکه‌ها در مناطق مرطوب، عملکرد خوبی ندارند، اما در اصل این پنکه‌ها برای خنک‌کردن یک محیط با هر نوع شرایط آب و هوایی، به صورت یکنواخت و مداوم و به بهترین شکل کار می‌کنند. پنکه‌های رطوبت ساز، غبار یا مه تولید می‌کنند. این موضوع به این باور غلط دامن می‌زند که این پنکه‌ها با افزودن غبار به محیط‌های مرطوب، هوای آن‌ها را ناخوشایندتر از قبل می‌کنند؛ اما خوشبختانه، این مسئله صحت ندارد. پنکه‌های رطوبت‌ساز تنها زمانی محیط را ناخوشایند و مرطوب‌تر می‌کنند، که نازل‌ها به درستی کار نکنند. در غیر این صورت، پنکه‌های مه پاش در مناطقی که رطوبت دارند به بهترین شکل عمل می‌کنند و از آنجایی که این پنکه، یک وسیله خنک‌کننده است، هدف اصلی استفاده از آن برای خنک‌کردن آب و هوای گرم است.

۴- از پنکه مه پاش خود، به درستی نگهداری کنید

تصور غلط دیگر درباره پنکه‌های مه پاش این است که آن‌ها، همه چیز را در نزدیکی خود تر و خیس می‌کنند. این نکته تا حدودی درست است، اما فقط در صورت استفاده نادرست از آن. وقتی قطرات ریز آب در هوا پاشیده می‌شوند، هوا را خنک می‌کنند و سپس تبخیر می‌شوند. با این حال، پنکه‌های رطوبت ساز، قرار نیست که باعث ایجاد آب در محیط اطراف خود شوند.

تجمع آب معمولاً در هنگامی ایجاد می‌شود که این پنکه‌ها، در محیط داخل ساختمان استفاده شوند. در حالی که استفاده از این پنکه‌ها در داخل خانه بی‌خطر است، اما باید یک منبع تهویه مناسب برای آن‌ها تدارک ببینید. اگر تهویه مناسبی وجود نداشته باشد، احتمال این وجود دارد که آب، در جایی جمع شود. اما این مورد به این دلیل نیست که پنکه‌های رطوبت ساز به درستی کار نمی‌کنند؛ بلکه به دلیل آن است که قطره‌های آب، فرصت تبخیرشدن را ندارند.

دلیل دیگر آن که پنکه‌های مه پاش باعث ایجاد رطوبت می‌شوند، آن است که در ساخت آن‌ها از نازل‌های مناسبی استفاده نشده است. همیشه در هنگام حفظ و نگهداری این پنکه‌ها از قطعات معین‌شده توسط کارخانه، استفاده کنید. این کار، عملکرد درست پنکه را تضمین می‌کند و از بروز مشکلاتی مانند ایجاد هوای مرطوب و ناخوشایند، جلوگیری می‌کند.

۵- مطمئن شوید که محل استفاده از پنکه، تهویه خوبی داشته باشد

پنکه‌های مه پاش می‌توانند در هر محیطی مورد استفاده قرار بگیرند. با این حال، شما باید از این موضوع مطمئن شوید که محلی که در آن از این پنکه‌ها استفاده می‌کنید، به خوبی تهویه‌شده باشد. در غیر این صورت، پنکه رطوبت ساز می‌تواند باعث ایجاد خیسی در اطراف خود شوند. علاوه بر این، شما نباید پنکه‌های مه پاش را در محیط‌هایی که شلوغ هستند، قرار دهید.

یک پنکه مه پاش باید در گوشه‌ای نگه‌داشته شود که هیچ‌کس نتواند به آن برخورد کند. اگر یک پنکه رطوبت ساز بر سر راه قرار داده شوند، ممکن است کسی با آن برخورد کند که این کار می‌تواند یک مشکل بزرگ بیافریند زیرا برخی از پنکه‌های رطوبت ساز در قسمت بالایی خود یک مخزن آب دارند که در صورت برخورد با آن، ممکن است تعادل مخزن آب بر هم خورده و آب به بیرون از مخرن ریخته شود و در صورت برخورد با قطعات الکتریکی دستگاه، موجب خرابی آن شوند.

 ۶- بدون اینکه مرطوب شوید، خود را خنک نگه دارید

بسیاری از مردم بر این باورند که پنکه‌های مه پاش باعث خیس‌شدن پوست افراد می‌شوند. آن‌ها معتقدند که پنکه‌های رطوبت ساز، آب را بر روی پوست ما می‌ریزند و این‌گونه باعث خنکی آن می‌شوند. با این حال، پنکه‌های رطوبت ساز کاملاً متفاوت عمل می‌کنند. در حقیقت، آنها محیط اطراف خود را خیس نمی‌کنند. قطرات ریز آبی که در هوا پاشیده می‌شوند‌، هوای اطراف را خنک می‌کنند و پس از خنک‌شدن هوا، تبخیر می‌شوند. این امر به این دلیل است که قطرات آب بسیار کوچک هستند و چگالی مورد نیاز برای خیس‌کردن پوست افراد را ندارند. احتمال وقوع این اتفاق وجود دارد، اما تنها در صورت خراب‌بودن پنکه. برخی از پنکه‌های رطوبت ساز وجود دارند که با مواد نامرغوب ساخته شده‌اند. نازل‌های مورد استفاده در این پنکه‌ها باعث خیس‌شدن افراد و محیط اطراف می‌شوند.

۷- با در نظر داشتن محیط، پنکه رطوبت ساز مناسب را انتخاب کنید

 امروزه، انواع مختلفی از پنکه‌های رطوبت ساز در بازار وجود دارند. برخی از آنها قابل حمل هستند، در حالی که برخی دیگر برای تأمین آب، باید به منبع آب متصل شوند. برای اکثر مدل‌های قابل حمل، یک مخزن آب داخلی در داخل خود پنکه تعبیه شده است که شما فقط باید آن را با آب پر کنید و سپس از آن استفاده کنید. از طرف دیگر، برخی از پنکه‌های مه پاش وجود دارند که به یک مخزن یا منبع آب بزرگ نیاز دارند. این ویژگی، صرفاً بسته به نوع پنکه رطوبت سازی است که شما انتخاب می‌کنید. اگر از منبع آب فاصله دارید، باید از یک پنکه رطوبت ساز با مخزن استفاده کنید و پس از اتمام آب آن، باید دوباره مخزن را پر کنید.

۸- اتصالات آبرسانی مستقیم در این پنکه‌ها کار شما را بسیار آسان‌تر کرده است

پنکه‌های رطوبت سازی که امروزه در دسترس‌اند، بسیار راحت‌تر از گذشته هستند. دیگر لازم نیست که آنها را پس از اتمام مخزن آب، دوباره پر کنید. شما به راحتی می‌توانید پنکه مه پاش خود را به شلنگ استاندارد باغ و یا حیاط خود وصل کنید و تا زمانی که این پنکه، آب را از شیر بگیرد، می‌تواند به کار خود ادامه ‌دهد. چنانچه از شیر آب دور هستید، می‌توانید از یک مخزن برای تأمین آب آن استفاده کنید.

در بازار لوازم خانگی قیمت پنکه مه پاش تایفون مدل ۷۵st مبلغ ۱۰,۷۰۰,۰۰۰ تومان است این در حالیست که قیمت پنکه جیپاس مدل ۲۱۱۶۱ مبلغ ۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است و به دلیل نوسان قیمت‌ها در بازار ممکن است با نرخ امروز بازار متفاوت باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس "لوازم خانگی" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید.

قیمت انواع پنک مه پاش
برند مدل قیمت / تومان
تایفون ۷۵st ۱۰,۷۰۰,۰۰۰
فنگدا ۸,۵۰۰,۰۰۰
فنگدا FDW۱۰CPIN۲۶ST ۱۰,۵۰۰,۰۰۰
دیبنز DB-۲۶CF۰۵ ۱۱,۶۰۰,۰۰۰
تایفون ۶۵st ۹,۴۰۰,۰۰۰
 بومن آلمان مدل SF۷۷۰۰SP ۱۱,۰۰۰,۰۰۰
جیپاس ۲۱۱۶۱ ۵,۸۰۰,۰۰۰