۰ نفر

در جاروبرقی‌های بوش به این نکات توجه کنید + لیست قیمت انواع جاروبرقی بوش

۷ تیر ۱۴۰۲، ۱۸:۳۰
کد خبر: 723676
در جاروبرقی‌های بوش به این نکات توجه کنید + لیست قیمت انواع جاروبرقی بوش

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث طول عمر جاروبرقی بوش می‌شود، تمیز کردن آن است. در این مقاله قصد داریم نکات تمیز کردن و نگهداری از جاروبرقی بوش را بررسی کنیم. در ادامه لیست قیمت انواع جاروبرقی بوش هم ارائه شده است.

اقتصاد آنلاین- فائزه امین پویا؛ جاروبرقی از وسایل کاربردی منزل است. در قدیم با جاروهای دستی خانه خود را نظافت می‌کردند اما امروزه با وجود جاروبرقی نه تنها در زمان صرفه‌جویی می‌کنید، از خستگی شما نیز کم می‌شود. از جمله جاروبرقی‌های معروف برند بوش است. بوش برند محبوب و معروفی است که لوازم خانگی با کیفیت بالا تولید می‌کند.

روش‌های نگهداری از جاروبرقی بوش

جاروبرقی همچون سایر وسایل منزل نیاز به نگهداری دارد. جاروبرقی بوش به دلیل تمیز کردن فرش و… بیشتر در معرض گرد و غبار است به همین دلیل لازم است که نکات نگهداری از جاروبرقی بوش را بدانید.

۱. تعویض فیلتر

به دلیل اینکه جاروبرقی روی فرش کشیده می‌شود، پرز و گرد و غبار فرش وارد دستگاه می‌شود. به همین دلیل تعویض مرتب فیلتر جاروبرقی الزامی است. زیرا در صورتی که فیلتر در اثر گرد و غبار دچار گرفتگی شود، مکش دستگاه کاهش می‌یابد.

۲. بررسی انسداد خرطومی و لوله تلسکوپی

متناسب با میزان استفاده از جاروبرقی هر از گاهی لوله خرطومی و لوله تلسکوپی را چک کنید. چراکه گاها بعضی از زباله‌های حجیم در مسیر لوله‌ها گیر می‌کنند و سبب می‌شوند زباله‌ها را از سطح زمین به‌درستی جمع نکند. همچنین قبل از استفاده از جاروبرقی دقت نمایید اشیاء تیز و بزرگ بر سر راه جاروبرقی نباشند؛ چراکه با وارد شدن به لوله خرطومی سبب آسیب و پارگی آن می‌شوند.

۳. جارو نکردن مناطق مرطوب

موتور دستگاه، جزء بسیار حساس و مهم جاروبرقی است. رسیدن آب و رطوبت به موتور سبب از کار افتادن آن می شود. پس چنانچه می‌خواهید طول عمر جاروبرقی‌تان بالاتر رود، فرش خیس یا مرطوب را جارو نکشید.

۴. روشن نماندن بی رویه جاروبرقی

گاها دیده شده که در هنگام جارو کشیدن، کاری پیش می‌آید و جاروی روشن را ساعت‌ها به حال خود رها می‌کنند یا مکان‌های بزرگ را در مدت زمان طولانی جارو می‌کشند. در این صورت بهتر است که هر چند دقیقه یکبار جاروبرقی را خاموش کنید یا در چند نوبت جاروکشی شود. چراکه ممکن است در اثر داغ شدن بیش از اندازه، موتور بسوزد.

اگر بخواهیم یک بازه زمانی مناسب برای استفاده از جاروبرقی بیان کنیم، گفتنی است که زمان استاندار استفاده از جاروبرقی زمانی بین ۱۵ الی ۲۵ دقیقه است. پس در استفاده صحیح از جاروبرقی خود بکوشید.

۵. حرکت ندادن جاروبرقی با لوله خرطومی

اغلب ما عادت داریم هنگام به حرکت در آوردن جاروبرقی از لوله خرطومی استفاده کنیم و پس از مدتی شاهد پارگی آن خواهیم بود. دقت به این موضوع و حرکت دادن صحیح جاروبرقی از پارگی لوله خرطومی جلوگیری می‌کند.

۶. نحوه صحیح خاموش کردن جاروبرقی

دقت کنید روش صحیح خاموش کردن جاروبرقی از طریق کلید تعبیه شده روی دستگاه است و کارهایی از قبیل از برق کشیدن یا با پا خاموش کردن احتمال خراب شدن دستگاه شما را بالا می‌برد.

۷. بررسی کابل جاروبرقی

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های جاروبرقی، کابل آن است. گاها دیده‌اید که هنگام جابه‌جایی جاروبرقی، کابل داخل برق است و آن را می‌کشند. کشش بیش از اندازه کابل موجب آسیب رسیدن به آن می‌شود. همچنین دقت کنید زمانی که دکمه خودکار جمع‌کننده کابل را می‌زنید، کابل جایی گیر نکرده باشد.

۸. تعویض کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی محل انباشته شدن زباله‌های ریز و درشت منزل شماست. به همین دلیل تعویض منظم آن واجب است. در صورتی که کیسه جاروبرقی پر باشد از قدرت مکش دستگاه کاسته می‌شود. به همین دلیل می‌توانید از کیسه‌های یک بار مصرف استفاده کنید و در صورت لزوم ‌به‌راحتی آن را تعویض کنید.

۹. بررسی مسیر هوا

پس از روشن کردن جاروبرقی حتما مسیر عبور هوا را از لحاظ گرفتگی چک کنید. چراکه درپوش‌های دریچه‌ها پس از مدتی دچار گرفتگی شده و اجازه خروج هوا را نمی‌دهند در نتیجه به موتور فشار وارد می شود و جاروبرقی بیش از حد معمول داغ می‌شود.

۱۰.بررسی تسمه جاروبرقی

وظیفه تسمه در جاروبرقی چرخش و حرکت است. پس چنانچه تسمه دچار پارگی یا آسیب دیدگی شود یا گشاد شده باشد، آشغال‌ها را به خوبی جمع نمی‌کند. پس اگر در حال جارو کشیدن منزل متوجه شدید آشغال‌ها باقی مانده‌اند، باید به خراب شدن تسمه شک کنید.

با بررسی بازار لوازم خانگی قیمت جاروبرقی بوش مدلBGL8PRO5 مبلغ ۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان است این در حالیست که قیمت مدلBGLS48GOLD از همین برند مبلغ ۷,۱۰۰,۰۰۰ تومان اعلام شده است.

قیمت‌های درج شده مربوط به سایت‌های فروش اینترنتی است و به دلیل نوسان قیمت‌ها در بازار ممکن است با نرخ امروز بازار متفاوت باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس "لوازم خانگی" در پایگاه خبری اقتصادآنلاین مراجعه نمایید.
قیمت انواع جاروبرقی بوش
برند مدل قیمت / تومان
بوش BGL8PRO5 ۱۰,۵۰۰,۰۰۰
بوش BGL8GOLDIR ۷,۶۰۰,۰۰۰
بوش BGL8POW2 ۱۳,۰۵۷,۰۰۰
بوش BGL8PRO5IR ۱۰,۵۰۰,۰۰۰
بوش BGC21X3۰۰ ۹,۳۰۰,۰۰۰
بوش BGLS48GOLD ۷,۱۰۰,۰۰۰
بوش BGL8X329 ۱۲,۴۰۰,۰۰۰