۰ نفر

اقتصادآنلاین گزارش می دهد؛

پیش بینی بورس در هفته آینده / کدام سهم‌ها وضعیت بهتری دارند؟

۱۸ خرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۵۳
کد خبر: 720610
پیش بینی بورس در هفته آینده / کدام سهم‌ها وضعیت بهتری دارند؟

بازار این هفته را با کاهش ۱۱۱۰ واحدی معادل ۰.۰۵ درصد شاخص کل و افزایش ۲۳۱ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد شاخص هم وزن به پایان رساند. در این گزارش به بررسی وضعیت کلی و پیش بینی بازار سرمایه در هفته سوم خرداد پرداخته شده است.

اقتصادآنلاین – محمد قبادیان؛ در ابتدای بازار روز ۴شنبه عمده نمادها مثبت معامله می‌شدند؛ لکن در نیمه دوم بازار جهت کلی عوض شد و تعداد نمادهای منفی بیشتر شد. نزدیک شدن سررسید آپشن برخی نمادهایی مانند خساپا، وبملت، وبصادر وشستا و بازگشت نرخ دلار به نزدیکی ۵۰ هزار تومان از جمله عواملی بودند که در منفی شدن بازار تاثیرگذار بودند.

به طور کلی گروه زراعت، محصولات غذایی و دارویی بیشترین ورود پول را داشتند و بیشترین خروج پول از گروه خودرو، بانک و شیمیایی رقم خورد. ارزش معاملات خرد ۸.۲ همت بود و مبلغ ۳۶۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. برآیند ورود و خروج پول از صندوق‌های درآمد ثابت ۷ میلیارد تومان و ارزش خرید حقوقی ۷۷۸ میلیارد تومان و ارزش فروش حقوقی برابر ۴۵۲ میلیارد تومان بود.

در انتهای بازار تحرک منفی بیشتر شد. عمدتاً آخرین قیمت صندوق‌های اهرمی کمتر از قیمت پایانی بود. برآیند رفتار حقیقی‌ها و حقوقی‌ها نشان‌می‌دهد بازار کمی دچار سردرگمی است و ترجیح می‌دهد تا روشن شدن شرایط اندکی استراحت کند. انتظارات مثبت سیاسی دلار را کاهشی تر کرده و به نظر می‌رسد با از دست دادن سطح ۵۰ هزار تومان بازار روند اصلاحی داشته باشد.

مسیر بازار در هفته آتی

کاهش نرخ دلار به کمتر از ۵۰ هزار تومان می‌تواند بازار را نزولی تر کند. به نظر می‌رسد در هفته آتی سهام شرکت‌های دلاری روند نزولی داشته باشد و شرکت‌های ریالی و نماینده شاخص هم وزن عملکرد بهتری داشته باشند. در کل احتمال می‌رود در هفته آتی کلیت بازار متعادل و رو به پایین باشد.